AYIN DEĞERLENDİRMESİ

~·~

KUANTUMCANLAR BİREYSEL GELİŞİM MERKEZİ

 

Ana Sayfa    Hizmetlerimiz    Ürünler    Medyadan    İletişim

Enerji

Kuantum

Feng Shui

Akrofonoloji

Renkler

Taşlar

Reiki

Çin Astrolojisi

OCAK'17 AYI DEĞERLENDİRMESİ

ARALIK'16 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

KASIM'16 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

EKİM'16 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

EYLÜL'16 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

AĞUSTOS'16 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

 

2017- ŞUBAT- YANG SU壬 KAPLAN AYI寅

Çin takvimine göre, 3 Şubat itibariyle yeni bir seneye (Yin Ateş-Yin Metal Horoz 丁酉) ve de senenin ilk ayı olan Yang su壬 -Kaplan 寅 ayına girmiş bulunuyoruz.

Yine Çin Takvimine göre seneyi ve ayı ifade eden elementlerin birbiriyle çatışan etkilere sahip olmalarından dolayı Şubat ayı çokta güzel enerjilere sahip bir ay diyemeyiz. Şöyle ki; Şubat’ı temsil eden Kaplan 寅 (yang ağaç) elementi, 2017 Horoz 酉 (yin metal) senesini temsil eden metal ile zıt/çatışan bir enerji oluşturuyor. Ağaç ve metal birbiri ile zıt/çatışan bir enerji taşır. Neyse ki Kaplan’ın寅 (yang ağaç), Horoz’un 酉 metalinin de yin olmasından dolayı çok keskin bir zıtlık değil. Nasıl ki bir bıçak kocaman bir ağaç için ölümcül bir tehdit oluşturamazsa fakat ağaca, dallarına zarar verebilirse, aradaki zıtlık/çatışma enerjisinin seyri bu nitelikte. (Yang Ağaç-Yang Metal zıtlığı daha önemli ve daha büyük sonuçları olan bir zıtlık/çatışma yaratır.)

Bu zıtlık ve çatışma enerjisi sanki biraz Mart ayında yaşanacakların küçük bir provası, bir habercisi niteliğinde. Çünkü yılın en büyük zıtlığı Mart ayındaki Tavşanla yılın hayvanı Horoz arasındaki zıtlık. Bunu önümüzdeki ayın yazısında anlatacağım. (Yin Ağaç-Yin Metal zıtlığı)

Çin takvimine göre 2016’dan 2017 ye geçtiğimiz şu zamanlarda enerjilerin geçişi elbette ki zorlu bir süreçte ve sert etkilerde devam ediyor. Bu sert etkileri geçtiğimiz Ocak ayında da son derece net bir biçimde siyasette, ekonomide, sosyal hayatın her alanında gördük ve yaşadık. Döviz ve altın piyasalardaki dengesizlikler, terör eylemleri, ardı arkası gelmeyen yangınlar, depremler, silahlı-bıçaklı saldırılar, cinnet ve cinayet haberleri, özellikle kadın ve çocukların cinnet geçiren ebeveynler nedeniyle öldürülme haberleri vs. ( yin enerji kadınları temsil eder ve 8. Periyottayız, bu da çocukları) Ve en önemli konulardan biri de bu yılın enerjisinin Yin Ateş olmasından dolayı, (yani ateş elementinin mum alevi gibi titrek, dengesiz ve zayıf olması) bizi ısıtacak Yang ateşin(güneş) yokluğu nedeniyle hem yurdumuzda hem de tüm dünyada oldukça sert ve soğuk bir kış geçiriyoruz hem de yukarıda saymış olduğum tüm olumsuz etkileri yaşıyoruz. Ateşin bu kadar zayıf olduğu bir yıl ve Şubat ayının elementi olan Yang Su-Yang Ağaç etkisi de duruma ilave olunca geldiğimiz sonuç budur. Su elementi duygularımızla ve korkularımızla ilgilidir. Şubat ayının elementleri Su ve Ağaç. Su ağacı güçlendireceği için, bu kadar güçlü bir ağaç zaten zayıf olan ateş elementini iyice baskılar ve artan terör eylemleri, ekonomik zorlanmalar, kış şartlarının bu kadar çetin geçmesi ve sosyal yaşama etkilerini görebiliriz.

Öte yandan, Şubat ayının hayvanı olan Kaplan 寅 en güçlü ağaç elementi olmasına rağmen ateş elementinin tohumlarını içinde barındırır. Bundan dolayıdır ki, Şubat ayı ateş elementinin doğduğu ay olarak tanımlanır. Her elementin içinde gizli başka elementlerde vardır. İşte tam da bu nedenle Kaplan 寅 (Yang ağaç)elementinin, Dünya tarihinde 1986 yılında (1986 bir Kaplan寅senesidir.) Çernobil faciasıyla nasıl bir gündem oluşturduğunu hatırlamamızda fayda var. Yine aynı yıl (1986), atom ve nükleer enerji ile ilgili konularla ve patlamalarla yarattığı olayları hatırlamamız, tedbir almamız için bize uyarıcı bir etki yaratabilir. İçinde bulunduğumuz şu süreçte de gün geçmiyor ki bir yangın ve patlama olmasın. Kaplan’ın寅içindeki ateşin nasıl hareket halinde olduğunu gözlemleyebiliriz.

İçimiz karardı hiç mi güzel bir şey yok dediğinizi duyar gibiyim. Biraz da olumlu yönlerine bakalım. Çin Takvimine göre Şubat ayı Kaplan 寅 (Yang Ağaç) olarak geçer dedik. Kaplan 寅 en güçlü ağaç elementidir ve aynı zamanda bizlere baharın müjdesini verir. Bahar her zaman doğanın uyanışı, canlılık, yenilenme, gelişme, büyüme, yeniden doğma enerjisi taşır. İçinden geçtiğimiz bu zorlu süreci biz de hem kişisel hem de toplumsal olarak bir yeniden doğma, arınma, yenilenme, gelişme, değişim ve dönüşüm enerjisi olarak kullanmayı seçerek, olumlu olarak kullanmış oluruz.

Değişim ve dönüşüme ne kadar gönüllü olursak, direnç oluşturmazsak böyle zorlu zamanlardan o kadar kolay geçeriz. Bunu sağlamanın bir yolu da Seyahat etmektir. Doğum yılınızda veya doğum gününüzde eğer Fare 子, Ejderha 辰 veya Maymun 申 bulunuyorsa Şubat ayındaki Kaplan 寅 sizin seyahat yıldızınız demektir. Uzun seyahatlere çıkamasanız bile günlük yürüyüşler yapın, her zamankinden daha hareketli ve aktif olun ki bu süreci daha olumlu atlatmış olun. Zamanınız ve bütçeniz uygunsa yeni yerler gezmek, görmek anlamında seyahatler planlamak için oldukça uygun bir ay Şubat.

Nereden bileceğim ben Kaplanı Fareyi demeyin, aşağıda yıllarını veriyorum sizlere. Doğum gününüzü olmasa bile yıllarınızı bulabilirsiniz. Günler çok olduğu için burada sayamıyorum.

Fare子yılları; 1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008

Ejderha辰yılları; 1916, 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000,2012

Maymun申yılları; 1920, 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004

(**Doğum Yılınıza Göre Çin Astrolojisinde Karşılık Gelen Hayvanınızı Bulmak İçin Tıklayınız**)

Yin Metal 辛 gününde ya da yılında doğduysanız Kaplan 寅, sizin koruyucu meleğinizdir. Koruyucu melek enerjisi, son derece olumlu, yapıcı bir enerjidir. Bu enerji, işlerimizin rast gittiği, neye elimizi atsak bize yardımcı olacak insanların kendiliğinden etrafımızda olduğu, bizim adımıza işlerimizi kolaylaştırdığını gördüğümüz durumları yaratır. Doğum tablonuzda ya da şans döneminizden dolayı böyle bir etki altındaysanız hayat sizi her anlamda destekler. Bazen insanların ana tablosunda bu enerji olur, bazen de içinde bulunduğu 10 yıllık şans dönemleri, yıllık, aylık hatta günlük-saatlik enerjilerde de bu şans enerjisi bulunabilir.

Aşağıdaki Yin metal辛yıllarından birinde doğduysanız doğuştan bu şansa sahipsiniz demektir. Siz de takdir edersiniz ki yin metal辛günleri çok fazla olduğundan burada tek tek yazmak mümkün değil. (Sonu 1 ile biten yıllar Yin metal yıllarıdır.)

Yin Metal yılları; 1931-1941-1951-1961-1971-1981-1991-2001-2011

Ağaç ve metal birbiriyle çatışan/zıtlık taşıyan enerjilerdir. Şubat ayının elementi Kaplan 寅, Maymun申ile zıtlık içindedir. Her iki hayvan da seyahat yıldızı taşıdıkları için aralarındaki zıtlık çeşitli kazalara yol açabilir. Doğum tablonuzda böyle bir zıtlık varsa özellikle trafikte her zamankinden daha tedbirli olmanızı ve ayrıca üzerinizde ve arabanızda bir Yılan sembolü taşımanızı öneriyorum. 
Doğum tablonuzda (doğduğunuz yıl-ay-gün-saat sütununda)Kaplan 寅Yılan 巳, Maymuna 申 üçlüsü bir araya gelmişlerse oldukça güçlü bir ateş enerjisi oluştururlar. Bu üçlü on yıllık şans dönemlerinde veya yıllık ya da günlük enerjilerle de bir araya gelebilirler, hepsinin etki süresi ve etki gücü farklıdır. 2016 bir Maymun yılıydı ve doğum tablolarında Kaplan 寅 olanlar için ciddi bir tehdit oluşturuyordu. Biz bu üçlünün bir araya geldiğinde oluşturduğu enerjiye “ateş cezası” diyoruz. Ne yapar bu “ateş cezası” derseniz; haberleri dikkatle takip ediyorsanız bunun çok sayıda örneğini görebileceğiniz vakalarla dolu. Öfke nöbetleri, cinnet geçirip ailesini katleden sonra intihar eden insanlar, kontrolden çıkmış aşırı duygusal tepkiler, halledilebilecek sorunların büyük kavgalara yol açtığı tartışmalar, toplu linçler vs. pek çok sayıda haberde tüm bu saydıklarımı gözlemleyebilirsiniz. Bu bahsettiğim “ateş cezası”nın yarattığı enerjiden bir başkası büyük patlamalar, yangınlar ve bir başkası da kalp, kan dolaşımı, beyin ve dolaşım sistemi ile ilgili hastalıklar konusunda da ciddi sıkıntılar yaratabilir.

Bir Maymun yılında doğmuşsanız içinde bulunduğumuz Kaplan寅ayında, Yılan巳gün ve saatlerinde zaman zaman bir araya gelecek olan bu etki, ateş ile ilgili sorunların yaşanabileceğini gösteriyor. Aşağıda vermiş olduğum tarihlerden sizin için dikkatli olacağınız gün ve saatleri kolaylıkla tespit edebilirsiniz. Daha detaylı bilgi sahibi olmak için “Kaderin Dört Sütunu” çalışması alıp, hayatınızın hangi döneminde olduğunuzu ve olası kaderinizi öğrenebilirsiniz.

Maymun申yılları; 1920, 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004

Şubat ayı Kaplan寅 ayıdır.

Şubat ayı içindeki Yılan巳günleri; 11,23 Şubat günleri

Saat; 09.00- 11.00 arası Yılan saatleridir.

 

ŞUBAT AYINDA FENG SHUI ETKİLERİ

 

Gelelim Feng Shui etkilerine; 
 

Ev ve işyerlerinin Feng Shui analizini yaptırdıktan yani temelde binanın taşıdığı enerjileri bildikten sonra yıllık çözümleri uygulamak son derece önemlidir. Binanın temelde taşıdığı enerjileri bilmeden yapılacak uygulamalar çözüm bulmak bir yana sıkıntı bile yaratabilir. Şöyle ki; geçtiğimiz aylarda yin ve yang tablosu üzerinde de oldukça detaylı anlattığım üzere, enerjiler sürekli değişim halinde. Dolayısıyla yıllık enerji değişimleri, binadaki temelde varolan enerjileri güçlendiren ya da zayıflatan bir etki yaratır. Yıldan dolayı iyi bir enerji evimizin/işyerimizin bir yerine denk gelse bile, temelde orada negatif bir yıldız varsa, olumlu etki yapmak yerine bu negatif enerjiye hizmet eder ve onu güçlendirir. (Örneğin evinizin/iş yerinizin bir yerinde 5 yıldızı var diyelim. 5 olumsuz bir yıldızdır ve toprak elementidir, yıldan veya aydan dolayı üzerine 3 yıldızının geldiğini düşünelim. 3 yıldızı ateş elementine aittir ve ateş-toprak üretir, dolayısıyla 5’i güçlendirmiş olur.)

Feng Shui bir uzman tarafından uygulandığında olumlu sonuçlar verir, yıllık etkileri düzenlemek için de her yıl bu çalışmanın yenilenmesi içinde yaşayanlara sağlıklı ilişkiler, sağlıklı bir beden ve bolluk bereket getirir.

Şubat ayında Merkezde 8 yıldızı var, artık biliyorsunuz 8 bizim en sevdiğimiz yıldızların başında geliyor, bolluk bereket enerjisi taşır. Evinizin/iş yerinizin durumu uygunsa bu alana hareketli bir obje koymak bereket enerjisini aktive eder. KB’da ki 9 yıldızı da olumlu ve güzel bir yıldızdır, eğer yatak odası, kiler, banyo-tuvalet gibi bir alana denk gelmiyorsa bu alanları da aynı şekilde aktive edebilirsiniz.

GB’daki 5 yıldızına çözüm önerimiz metal rüzgar çanı. Güney’de 3 var Kuzey’de 4, her ikisine de çözüm önerimiz kırmızı objeler koymak. GD’daki 7 için de 3 bambu dalı koyabilirsiniz. Doğu’daki 6 için durgun su, KD’da 2 yıldızı biliyorsunuz hastalık enerjisi taşıyor ve çözüm önerimiz 6 metal para. Batı’da ki 1 için de pagoda koyabilirsiniz bu alana.

Bu enerjiler Mart ayının 5. ne kadar devam edecek. 5 Mart itibariyle Tavşan ayına gireceğiz. Sağlıklı, mutlu ve bolluk bereket içinde olsun bütün günleriniz….

Sevgi ve ışıkla...

Asu Sevil PAKDİL