AYIN DEĞERLENDİRMESİ

~·~

KUANTUMCANLAR BİREYSEL GELİŞİM MERKEZİ

 

Ana Sayfa    Hizmetlerimiz    Ürünler    Medyadan    İletişim

Enerji

Kuantum

Feng Shui

Akrofonoloji

Renkler

Taşlar

Reiki

Çin Astrolojisi

TEMMUZ'17 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

HAZİRAN'17 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

MAYIS'17 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

NİSAN'17 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

MART'17 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

ŞUBAT'17 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

OCAK'17 AYI DEĞERLENDİRMESİ

ARALIK'16 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

KASIM'16 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

EKİM'16 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

EYLÜL'16 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

AĞUSTOS'16 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

 

2017- AĞUSTOS AYI

戊 YANG TOPRAK ,

申MAYMUN YANG METAL

 

7 Ağustos tarihi itibariyle Maymun  ayı başladı. Çin astrolojisi her ayı iki elementle tanımlar. Ağustos- Maymun ayında Yer hanesinde Maymun-Yang Metal varken üzerinde  Yang Toprak bulunuyor. Ağustos ayı ile birlikte (Ağustos-Eylül- Ekim) sonbahar mevsimine geçiş yaptık. Sonbahar, metal elementinin mevsimidir. Duygularımızdan ise hüznün temsilcisidir. Terk etmek, ayrılmak, bırakmak… sanki bunların zamanıdır. Ağaçların yaprakları önce yavaş yavaş sararmaya başlar bu mevsimde ve sonra ağacı terk eder. Yaz tatili biter ve okullar açılır, bitişler ve başlangıçlar vardır. Bitişler ve başlangıçlar insanları hüzünlendirse de kaçınılmazdır. Doğa nasıl ki kendini kışa hazırlamak için fazlalıklarından arınıyorsa, terk ediyorsa, bırakıyorsa biz insanlar da evlerimizde, iş yerlerimizde kullanmadığımız fazla eşyaları, kırık-bozuk vs. olanları atabilir, işe yarayanları ihtiyaç sahiplerine verebiliriz ki arınalım ve yenilerine yer açmış olalım. Ruhumuzu ve zihnimizi de kirli-eskimiş-faydası olmayan-negatif enerji ve düşüncelerden arındırmalıyız ki yenilenebilelim, arınalım. Sonbahar tüm bunlar için en uygun zamanlardan biridir. Bu zamana kadar ateş elementinin yükselen, dağılan enerjisinin yerini artık yavaş yavaş metalin daralan, büzüşen, küçülen enerjisi alacak. Buna “Yükselen Yin” denir. Bu süreçte daha çok içe dönme, ruhsal çalışmalara katılma, meditasyon, yoga gibi uğraşlar hepimize iyi gelecektir.

Aslında biz insanlar bakmayı-görmeyi-dinlemeyi bilirsek doğa bize her zaman rehberlik eder.

Elementlerin yapıcı ve yıkıcı döngülerine göre Toprak ve Metal birbiri ile uyumlu ve yapıcı bir döngü içindedirler. Toprak, Metal üretir. 2017 yılının da bir Horoz-Yin Metal yılı olduğunu hatırlarsak eğer, Metalin güçleneceğini görebiliriz. Bu ayın enerjilerinde Gök hanesinde bulunan Toprakta Yang enerji taşıyor, altında yer hanesindeki Metal de Yang enerji taşıyor. Yang Toprak, dağları temsil eder. Yang Toprak insanları da güvenilir, sorumluluklarını yerine getiren, garantici insanlardır. Maceraperest değillerdir, işlerini sağlama almak isterler. Sadakat bu insanlar için önemlidir. Patronlarına, işlerine, eşlerine sadık insanlar çıkar, Yang Toprak insanlarından. Bu durum aşırıya kaçtığında sabit fikirli, değişime direnen, eskilerden kolay arınamayan, “atamayan” insan davranışlarına yol açabilir. Aynı zamanda Yang Toprak insanlarının başları “aşırı kilo-obezite”yle de belada olabilir. Toprak elementi mide ve göğsümüzü temsil eder. Büyük hacimli insanlar olmaya meyillidirler.

Maymun-Yang Metal ise vücudumuzda akciğerlerimiz ve kalın bağırsağımızı temsil eder. Doğum tablolarında Maymun-Yang Metal olan insanların bağırsak hastalıklarına (kabızlık-ishal),özellikle astım hastalığı başta olmak üzere soğuk algınlığı ve üst solunum yolu hastalıkları konusunda hassas olduklarını gösterir bizlere. Metalin çok güçlü olduğu durumlarda, yani dengesizlik durumunda kişinin kas ve iskelet yapısına kalıcı zararlar verebilir. Bunun en çarpıcı örneği ünlü fizikçi Stephen Hawking’dir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Maymun, metal elementine aittir ancak suyun annesidir. Suyu doğurur. 2017 yılı  Yin Ateş,         Horoz-Yin Metal senesi biliyorsunuz. Ateş ve metalin uyumsuz elementler olması, sıcaklıkların çok artmasına ve metalin de suya dönüşerek sel felaketlerinin oluşmasına neden oldu. Özellikle Karadeniz bölgesinde meydana gelen sel felaketi ve heyelanlar maddi-manevi büyük zararlar verdi. Ardından Ege’de özellikle de İzmir’de ve çevre illerde meydana gelen depremler de bu zıtlığın etkisinde. İşte bu ay da Maymun-Yang Metalde gizli element olarak bulunan su, hem de oldukça güçlü bir su bu, üzerinde bulunan Toprak elementini zorlayabilir. Su taşkınlarını, depremleri tetikleyebilir. Toprak elementi aynı zamanda yolları-trafiği-dağları temsil eder. Büyük kayıplara neden olabilecek kazalara karşı da bizi uyarıyor bu ayın enerjileri. Önümüzde kurban bayramı var, yola gideceklerin dikkatli olmalarını ve trafik kurallarına uymalarını öneriyorum.

Çin metafiziğinde Maymun “seyahat yıldızı” olarak geçer. Doğum yılınızda veya gününüzde   Kaplan, At veyaKöpek varsa bu ay boyunca seyahat etmek için uygun zamanlardasınız demektir.

Çin metafiziğinde hayvanların uyumundan ve zıtlığından söz edilir.  Maymun, Ejderha veFare bir araya geldiği günlerde “Su uyumu” oluşur. Bu da suyun aktif olacağı zamanları işaret eder bize. Bu tarihler 21-29 Ağustos ve 2 Eylül tarihlerine denk geliyor bu ay içinde. Uyumlar ve zıtlıklar coğrafyayı etkisi altına aldığı gibi biz insanları da etki altına alır. Şöyle ki; doğum tablonuzda Ejderha ve Fare var ise bu su uyumundan etkileniyorsunuz demektir. Bu etkinin olumlu-olumsuz olacağı ancak özel olarak “Kaderin Dört Sütunu” çalışmasıyla bilinebilir. Su elementi idrar yollarımızı ve böbreklerimi temsil ettiği için bu etki altındaki insanların bu konularda sağlık sorunları yaşamaları olasıdır. Aşağıda yıllar verilmiştir. Oradan bakabilirsiniz.

Maymun : 1920, 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004

Ejderha : 1916, 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012

Fare : 1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008

Çin metafiziğinde bir de “ateş cezası” dediğimiz bir durum vardır. Maymun, Kaplan veYılan bir araya geldiğinde ateş cezası oluştururlar. Ateş cezası yangınlar, ateşli ve iltihaplı hastalıklar, yüksek tansiyon, kalp ve kan dolaşımı ile ilgili hastalıklara işaret eder. Bu durum sizin doğum tablonuzdaki pozisyonuna göre özel anlamlar taşır. Dolayısıyla sadece sağlık sorunlarına yol açmaz, ilişkilerde kopmalara, dağılmalara, ayrılıklara neden olabilir. Bu ayın hayvanı olan  Maymun,  Kaplanla zıtlık içinde, bu zıtlığı bertaraf etmek için üzerinizde bir Yılan objesi taşıyabilirsiniz. Aşağıda doğum yılları verilmiştir, oradan doğum yılınıza bakabilirsiniz.

Maymun : 1920, 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004

Kaplan :1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010

Yılan : 1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013

Biraz da yüzümüzü güldüren, güzel şeylerden bahsedelim. Çin metafiziğinde hep cezalar ve zıtlıklar yok tabii ki, “Koruyucu Melek” dediğimiz oldukça pozitif bir enerji var ki, doğum tablonuzda yıl veya gün hanenizde  Yin Ağaç ya da Yin Toprak varsa Maymun sizin koruyucu meleğinizdir. Maymun ayında da olduğumuza göre, sizin için işlerin daha kolay hallolacağı, hayatın ve insanların size destek olacağı oldukça güzel bir ay demektir  bu. Manevi olarak desteklenirken maddi olarak da oldukça kazançlı bir ay sizin için.

AĞUSTOS AYI FENG SHUI ENERJİLERİ

Bu ay boyunca, Doğu’da 9 var, Güneydoğu’da 1, Güneybatı’da ise 8 var. Bu üç yıldızımız da oldukça bereketli ve pozitif yıldızlar. Eğer ki, yatakodası, banyo, kiler, tuvalet gibi alanlara denk gelmiyorsa evinizin/işyerinizin bu alanları buralara hareketli ve aktif objeler koyabilirsiniz.

Merkezde yıldan dolayı 1 var, 1 yıldızı su elementine ait bir yıldızdır ve uzak bereket demektir ancak, ay itibariyle 2 geliyor ki merkeze, 2 de toprak elementini temsil eden bir yıldızdır. Suyun olduğu bir yerde toprak güçlü değildir, zayıf toprak, sulu toprak ise evlerin merkezinde suyla ilgili arızalar, su borularının patlaması vs. gibi sorunlara işaret eder. Su tesisatınızı sorun yokken gözden geçirmenizi öneririm. 2 yıldızı aynı zamanda hastalık enerjisi demektir, 6’lı metal para asabiliriz önlem olarak.

Kuzeydoğuda  5 var. Bu alana metal rüzgar çanı asıyoruz.

Kuzeyde 7 var. Çözüm olarak 3 bambu dalı ve bolca da siyah renkli objeler kullanabiliriz.

Batıda yıldan dolayı 3 varken aydan da 4 gelmiş, bu alanda bütün kırmızılarımızı cömertçe kullanabiliriz.

Keyifli, dingin, huzur dolu bereketli güzel günler diliyorum.

Sevgi ve ışıkla...

Asu Sevil PAKDİL