AYIN DEĞERLENDİRMESİ

~·~

KUANTUMCANLAR BİREYSEL GELİŞİM MERKEZİ

 

Ana Sayfa    Hizmetlerimiz    Ürünler    Medyadan    İletişim

Enerji

Kuantum

Feng Shui

Akrofonoloji

Renkler

Taşlar

Reiki

Çin Astrolojisi

MAYIS'17 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

NİSAN'17 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

MART'17 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

ŞUBAT'17 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

OCAK'17 AYI DEĞERLENDİRMESİ

ARALIK'16 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

KASIM'16 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

EKİM'16 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

EYLÜL'16 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

AĞUSTOS'16 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

HAZİRAN 2017 –丙 YANG ATEŞ-午AT

5 Haziran tarihi itibariyle丙 Yang Ateş-午At ayına gireceğiz. Haziran ayı Çin Takviminde At午 ile temsil edilir. At 午Yang Ateş elementine aittir. 2022 yılının Haziran ayına kadar bir daha böylesi bir Ateş-Ateş birlikteliğini göremeyeceğiz. Ateş elementini her anlamda çok özleyeceğimiz günlere, yıllara doğru gidiyoruz. Bu yıl içinde ekonominin ve piyasaların en iyi olduğu ay Haziran ayı olacak. Çünkü bu aydan sonra ateş yok artık. Önümüzdeki Keçi ayı olan Temmuz’da Yin toprağın içinde saklanmış gizli element olarak ateşten faydalanacağız, sonrasında ateşin esamesi okunmayacak.

İçinde bulunduğumuz 2017 yılı bir Yin Ateş丁–酉 Horoz (Yin Metal) yılı. Yani yılın enerjisinde Yin Ateş olsa bile Ateş elementimiz var çok şükür, fakat altında ateşi destekleyen bir Ağaç elementi olmadığından, (altında酉 Horoz (Yin Metal) var) bu ateş oldukça zayıf bir ateş. Sevgili hocam, büyük üstat Grand Master Raymond Lo, bu durumu “Batan Güneş” olarak yorumlar. Dolayısıyla Haziran ayındaki丙 Yang Ateş-午At (Yang Ateş) elementlerinin bir araya gelmesi, son derece önemli ve değerli bir durum yaratıyor. Çin Metafiziğinde丙 Yang Ateş, “Güneş” olarak tanımlanır. Pozitif duygular, neşe, hareket getirir hayatlarımıza. Biz insanları bedensel ve ruh sağlığı anlamında desteklerken, ekonomiye de canlılık getirir. 
Ateş elementi Çin Metafiziğinde, kalp, kan dolaşımı, beyin, sinir sistemini, yılın diğer bir elementi Metal ise, akciğer, solunum organları, cildimiz, dişlerimiz ve bağırsaklarımızı temsil eder. Ve bu iki element Ateş ve Metal çok uyumlu ve iyi geçinen elementler değillerdir. Haziran ayında Ateş elementinin bu kadar güçlü olması ise ateşin metale saldıracağı anlamına gelir. Ateşin metale saldırması ne demektir; kalple ilgili rahatsızlıkları, tansiyon, astım gibi nefesle ilgili hastalıkları, yüksek ateş, cilt hastalıklarını tetikleme, zehirlenme, alkolle ilgili sorunlar yaratma gibi durumlar görülebilir. Ayrıca bu ay da ateşin bu kadar yüksek olması kilo problemi olan insanların her zamankinden daha dikkatli olmalarını gerektirir. Ateş elementi toprak üretir ve toprak elementi, kilo demektir, midemizi temsil eder. Mide ile ilgili hassasiyetleri olanların da bu ay içinde dikkatli olmalarını öneriyorum. Bu durum ayrıca kanser gibi hastalıkları da tetikleme potansiyeli taşır. Böyle bir sağlık sorununuz varsa iyileşmiş bile olsanız bu ay kontrollerinizi ihmal etmeyin, beslenme ve uyku düzeninize dikkat edin. Diş hekiminizi ziyaret edip, kontrolden geçmenizde de fayda var.

Çin metafiziği elementlerin yapıcı ve yıkıcı döngüsünden bahsederken, hayvanların da birbirleri ile uyumlarından ve zıtlıklarından söz eder. Haziran ayını temsil eden At 午(Yang Ateş), Fare 子 (Yang Su) ile zıtlık içindedir. Doğum tablosunda gün ya da yıl hanesinde Fare子,olanlar için değişimlere açık bir dönemdeler diyebiliriz. Hayvanların birbirleri ile zıtlık/çatışma içinde olmaları insanların hayatlarına değişimler getirir. Doğum tablosunda Fare子olanların bu değişimi kendi istekleri doğrultusunda yapması halinde, istemedikleri değişimlere zorlanmayacaklardır. İmkanlarınız dahilinde bu “değişim” enerjisini siz yönetin ve bunu hayrınıza kullanın. Saç modelinizi değiştirmek, evde eşyaların yerini değiştirmek, daha çok hareket etmek anlamında yerinizi değiştirmek bu enerjiyi rahatlatacaktır. Aşağıdaki yıllardan birinde doğmuşsanız bu ay bu değişim enerjisinden faydalanmayı seçebilirsiniz. Kendi haline bırakırsanız bu enerji sizi zorlayarak istemediğiniz değişimler yaratabilir.

Fare 子 yılları: 1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008

At 午 Fare 子zıtlığının dışında bir de At午At午“Kendine Ceza” dediğimiz bir durumu yaratır. Doğum tablolarında At午olan insanlar, bir de bu aydan gelen At午enerjisiyle bu tehdit altındadırlar. Bu enerji çalıştığınız iş yerinde angarya olarak görülen işlerin size yıkılması ya da kendi başınızı derde sokacak davranışlar ve sözlerden de gelecek sıkıntıları doğurabilir. Doğum tablonuzdan dolayı böyle bir enerjinin etkisi altındaysanız bu ay boyunca sükunetinizi korumaya her zamankinden daha fazla özen göstermenizi öneriyorum. Ani kararlardan ve fevri davranışlardan, öfkeli konuşmalardan sakınırsanız bu süreçte fazla zorlanmayacaksınız. Aşağıdaki yıllardan birinde doğduysanız söylediklerimi dikkate almanız iyi olacaktır.

At 午yılları: 1918, 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002,2014

Çin metafiziğinde, At午, “Aşk Çiçeği” olarak geçen dört hayvanımızdan biridir. Horoz 酉 , Yılan 巳 ve Öküz 丑 günlerinden ya da senelerinden birinde doğduysanız At午, sizin de “Aşk Çiçeği”nizdir. Doğum tablonuzdan dolayı eğer böyle bir etki aldıysanız, Haziran ayı sizin için oldukça romantik ve eğlenceli geçecek demektir. “Aşk Çiçeği” etkisi sadece romantik ve hoş anlar getirmez hayatınıza. Bu hoşlukların yanısıra ikna kabiliyetiniz daha yüksek olur böyle zamanlarda, sizi daha çekici kılar, insanları daha kolay etkileyebileceğiniz zaman dilimleridir bunlar. Bu sebepten dolayı hem eşinizle-partnerinizle romantik güzel planlar yapabilirsiniz hem de işinizde kendinizi daha çok göstermek, yükselmek, terfi almak, sunum yapmak, önemli toplantılar gibi durumlar için de sizi destekleyen bu enerjiden faydalanabilirsiniz. Pazarlama, PR, satış, reklam, moda, güzellik, hukuk, kimya, finans gibi sektörlerin içindeyseniz de bu enerjiden faydalanabilirsiniz. Sizi daha ikna edici ve cazip kılan bu enerji iş hacmi ve para olarak hayatınıza yansıyabilir. Eğer emek verdiğiniz, çalıştığınız ve kendinizi hazır hissettiğiniz bir durumdaysanız işinizde daha üst pozisyonda görev almak için aktif olabileceğiniz bir ayı değerlendirebilirsiniz. Böyle bir altyapınız yoksa sadece “aşk çiçeği” enerjisine güvenip kendinizi ortalara atmayın derim Aşağıdaki tablodan doğum yılınıza bakabilir ve bu enerjiye olan ilişkinizi gözden geçirebilirsiniz.

Yılan 巳 : 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001,2013

Horoz 酉 : 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005

Öküz 丑 : 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009

Doğum yılınızda veya gününüzde Yin Metal 辛 varsa At 午,sizin “Koruyucu Meleğiniz”dir. “Koruyucu Meleğiniz” tablonuzda veya şans döneminizde varsa, hayatın ve insanların sizi desteklediği son derece olumlu bir süreçtesiniz demektir. Böyle zamanlarda “bir şeyler denk gelir, tesadüfler! Hep sizden yanadır.” Ayrıca sonu 1 ile biten yıllarda doğmuş olanların da At午koruyucu melekleridir.

Bu ay doğan bebeklerin doğuştan “Erdem Ay Yıldızı” dediğimiz şahane bir yıldızları olacak. “Erdem Ay Yıldızı” dediğimiz bu enerjiyi taşıyan insanların karizmatik bir duruşları ve farklı bir ışıkları vardır. İşlerinde duayen olma potansiyeli taşırlar. At ayında doğan bir bebek için yine bu ayın bir diğer enerjisi olan Yang Ateş “Erdem Ay Yıldızı” demektir. Ve bu enerji doğum tablolarında olduğu için ömür boyunca kendilerini destekleyecektir. “Erdem Ay Yıldızı” taşıyan insanlar sıradan insanlar değillerdir. Hem duruşlarıyla hem yaşama biçimleriyle toplumlara ve içinde yaşadığı döneme damga vuran, çığır açan insanlardır. Büyük iş adamları, sanatçılar, siyasetçiler, Hollywood yıldızları bunlardan çıkar. Örneğin, Angelina Jolie, Bill Gates, Cemeron Diaz, Coco Chanel, George Clooney, Michael Jackson, Leonardo DiCaprio, Nicole Kidman, bu yıldızın enerjisine sahip isimler arasında yer alıyorlar.

Haziran Ayı Feng Shui Değerlendirmeleri:


Güneydoğu’da yılın enerjisi 9, bunun üzerine bu ay itibariyle 3 geliyor ki bu 9 yıldızının enerjisinden faydalanmamız için harika bir durum oluşturuyor. Eğer ki evlerinizin-iş yerlerinizin GD alanı aktif olarak kullanılabilen bir alana denk geliyorsa bu ay buraya bolca kırmızı renkli örtüler, objeler kullanabilirsiniz. (yatak odası-wc-kiler gibi yerlere denk gelmiyorsa)

Bu ay Güney’de en sevdiğimiz yıldızımız 8 gelmesine rağmen bu enerjiden faydalanamıyoruz. Çünkü burada bu yıl 5 var. Bu alanda metal rüzgar çanımızı kullanıyoruz ve bolca metal objeler bulundurmak iyi gelecektir. Yeriniz uygunsa yeşil bitkiler de bulundurabilirsiniz.

Güneybatı için çözüm önerimiz şeffaf bir vazo içinde 3 bambu dalı. Batı yönünde kırmızı objeleri bolca kullanabiliriz.

Kuzeybatı’ya bu ay boyunca dikkat etmeliyiz. Yıldan dolayı 2 yıldızının olduğu yere bu ay bir de 5 geliyor ki, bu pek hayra alamet bir durum değil. 6 metal paranın yanısıra bu ay bu alana bir de metal rüzgar çanı asmakta ve bolca metal obje bulundurmakta fayda var. Bu ay boyunca ve hatta bu yıl bu alanda tadilat işlerine girişmeyin. Ülkemizin ve dünyanın da Kuzeybatı’sına seyahat edecekler de bu ay dikkat etmeli. Çok sayıda can kaybının yaşanacağı trafik kazalarına ve depremlere karşı da dikkatli olmakta fayda var. Zorunlu bir durum olmadıkça da KD yönüne seyahat etmemek tedbirli olmak anlamında iyi olabilir. Hele ki bu yıl Horoz’dan dolayı bir zıtlığınız varsa.

Kuzeydoğu yönüne 3 bambu dalı koyabiliriz.

Doğu’da yıldan gelen 8 yıldızımız var. Çok sevdiğimiz 8 yıldızımızı yatak odası-wc-kiler gibi yerlere gelmiyorsa eğer aktif kullanmayı tercih ederken bu ay üzerine 2 yıldızı gelmiş. 2 yıldızı hastalık enerjisi taşır. Bu ay bu alana 6 metal para asmak iyi bir çözüm olacaktır.
Bu ayın Güneş’i bedenlerinize sağlık, ruhunuza huzur, kalplerinize sevgi, keselerinize bereket getirsin.

Sevgi ve ışıkla…

Asu Sevil Pakdil