AYIN DEĞERLENDİRMESİ

~·~

KUANTUMCANLAR BİREYSEL GELİŞİM MERKEZİ

 

Ana Sayfa    Hizmetlerimiz    Ürünler    Medyadan    İletişim

Enerji

Kuantum

Feng Shui

Akrofonoloji

Renkler

Taşlar

Reiki

Çin Astrolojisi

EKİM'17 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

EYLÜL'17 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

AĞUSTOS'17 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

TEMMUZ'17 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

HAZİRAN'17 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

MAYIS'17 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

NİSAN'17 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

MART'17 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

ŞUBAT'17 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

OCAK'17 AYI DEĞERLENDİRMESİ

ARALIK'16 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

KASIM'16 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

EKİM'16 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

EYLÜL'16 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

AĞUSTOS'16 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

 

 2017-KASIM

YİN METALDOMUZAYI

Çin Takvimine göre 7 Kasım itibariyle Yin Metal Domuz (Yin Su) ayına gireceğiz. Sonbahardan kışa geçtiğimiz ve kışın etkilerini daha çok hissettiğimiz bir ay olması nedeniyle de Kasım ayı önemlidir. Çin Takviminde her mevsim, yer hanesi ve gök hanesi olmak üzere iki elementle ifade edilir. Bu ay yer hanesinde Domuz  (Yin Su), gök hanesinde ise Yin Metalelementleri var.

Çin Takviminde Kasım ayı Domuz ayı olarak geçer ve Domuz – Yin su elementidir. Domuz-Yin su olmasına rağmen ağaç elementinin doğum ayıdır. Bu ay, Şubat ayında başlayacak olan ilkbahar mevsiminin yani ağaç elementinin tohumlarını içinde barındırır.

 

Yang-Yin döngüsünde daha önceki yazılarımda da anlattığım gibi enerjiler bıçakla kesilmiş gibi girip çıkmazlar, günün geceye, gecenin gündüze kavuşması gibi anbean oluşur her şey. Mevsimler de böyledir.

 

Senenin ilk yarısında etkili olan Yang enerjiler 21 Haziran tarihi itibariyle günbegün Yin enerjilere dönüşür. Kasım ayı da Yin enerjilerin epeyce yol almış bir zaman dilimine denk gelir. Ayrıca bu ayın elementlerinin her ikisinin de yin özellik taşıması önemli etkiler taşır. Yang; güneş, aydınlık, yaşam, açıklık, eril enerji, pozitif duygular, neşe, keyif, ekonomide canlılık gibi enerjiler taşırken, Yin ise; ay, karanlık, gizem, dişil enerji, ölüm, korku, kaygı, karamsarlık, entrika, negatif duygular, ekonomide krizler gibi enerjileri barındırır. Şimdi bu bilgilerin ışığında Kasım ayının yin enerjilerini değerlendirecek olursak, durum pek parlak görünmüyor. Yin metal ve Yin su birlikte bu ayda. Zaten yıldan gelen bir Yin metalimiz daha var üstünde de Yin ateşimiz mevcut. Tüm bunlar ne demek oluyor, bakalım…

Duygularımız da elementlerle ifade edilir. Su elementi Korkularımızı ifade ederken, metal elementi hüzün, üzüntü anlamını taşır. Su ve metalin bu kadar güçlü olduğu bir ayda, ne yazık ki terör olayları daha çok gündem oluşturabilir. Yin metal, silah, bıçak, hançer, çakı, jilet vb. demektir. Kadın cinayetleri başta olmak üzere cinayetler, suikastler, insanların toplu olarak bulundukları yerlere (okul-cafe-toplu taşıma araçları vb.) yerlere saldırılar insanlar üzerinde korku oluşturabilir. Ayrıca yılın gök hanesindeki Yin ateşte kurşun demektir. Silahlı saldırıları da unutmamak lazım. Su elementinin hakim olduğu zamanlarda ekonominin en zorlandığı zamanlar yaşanır. İnsanlar bu kadar korku içindeyken ellerindeki parayı harcamak istemezler, kendilerini güvende hissedemezler. Bu da piyasaları olumsuz etkiler.

Domuz ve Yılan  zıtlık, çatışma yaratan hayvanlardır. Doğum tablonunuz ( yıl-ay-gün-saat)herhangi bir yerinde bu etki varsa ay boyunca üzerinizde Kaplan sembolü taşımanızda fayda var. Böyle bir zıtlığın etkisi altındaysanız bu ay her zamankinden daha çok hareket halinde olabilir, daha önce fırsat bulamadığınız seyahatleri hayata geçirebilirsiniz. Zıtlık ve çatışmalar değişim ve hareket getirir hayatlarımıza, biz bunu kendimiz planlar ve kendi arzumuza göre yaparsak çok zorlanmamış oluruz. Böyle zıtlık enerjilerini değişimler ve seyahatler için fırsata çevirebilirsiniz.

Çin astrolojisindeki bir başka etki de;  Öküz , Yılan ve Horoz günlerinden ya da yıllarından birinde doğduysanız, Domuz sizin Seyahat atınızdır. Bu da size her zamankinden daha fazla seyahat etme olanağı sağlar. Aşağıdan yıllara bakabilirsiniz.

Öküz Yılları: 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009

Yılan Yılları: 1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001,2013

Horoz Yılları: 1921, 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005

Doğum tablonuzda Sene ya da Gün hanenizde Yang Ateş - Yin Ateş varsa Domuz sizin koruyucu meleğinizdir. Koruyucu melek enerjisi, oldukça pozitif bir etkiye sahiptir. Ay boyunca size yardımcı ve destek olacak insanların etrafınızda olacağı, işlerinizin rast gideceği zamanlardır.

Kış mevsimi kapıdayken, havalar iyiden iyiye soğumuşken, lütfen sokak hayvanlarını unutmayalım. Köpek yılının etkileri geçtiğimiz ay itibariyle girmişken, 2018 bir Köpek yılıyken, insana sevgi ve sadakatle bağlı olan kedi ve köpeklerimizi ihmal etmeyelim. Evlerimize alıp bakamıyorsak bakan insanlara, barınaklarda gönüllü çalışan insanlara imkanlarımız çerçevesinde katkıda bulunalım.

FENG SHUI ETKİLERİ

Gelelim bu ayın Feng Shui etkilerine…

Bu ayın en olumlu enerjileri Merkezde bulunuyor. Merkezde bu ay 8 var. Bu alana hareketli objeler koyarak bereket enerjimizi aktive edebiliriz.

Kaza-bela-sıkıntı enerjisi taşıyan 5 yıldızı bu ay Güneybatı yönünde. Bu alana metal rüzgar çanı, metal objeler koyuyoruz. Bu alanda yıldan dolayı zaten skandalları temsil eden 7 yıldızı vardı. Üzerine gelen 5 yıldızı, skandalları tetikleyen, besleyen bir etki yaratır.

Güneyde yılın enerjisi 5 in üzerine bu ay 3 geliyor. İkisi de olumsuz enerjiler taşıyan yıldızlar bunlar. Evinizin/işyerinizin bu alanında tartışma ve kavgalardan uzak durmaya özen gösterirken bu alanda metal rüzgar çanı bulundurun.

Doğu ve Güneydoğu ya bolca yeşil bitkiler koyabilirsiniz. 3 bambu dalı da güzel bir çözümdür.

Kuzeydoğuya bu ay 2 gelmiş, 6 lı metal paramızı bu alana asarak bu alandaki negatif enerjiye çözüm getirebiliriz.

Kuzeyde bulunan 4 yıldızına çözüm olarak da kırmızı objeler koyuyoruz.

Batıya bu ay 1 gelmiş, evinizin ve iş yerinizin bu alanı öğrenciler, sınava hazırlananlar ve akademik çalışmalar yapanlar için oldukça pozitif etkiye sahip. Bu alana bir pagoda koyarak alanın enerjisini artırabilirsiniz.

Kuzeybatıda ay boyunca 9 yıldızı var. 9 oldukça pozitif etkiler taşıyan bir yıldızdır. Evinizin/işyerinizin bu alanını yeni oluşumlar, başlangıçlar için kullanabilirsiniz. Bu alanda Kırmızıyı çok abartmayın, yıldan dolayı bu alanda bulunan 2 hastalık yıldızını aktive edebilirsiniz.

Kış mevsiminin soğukları yaklaşırken, sevginin, dostluğun, paylaşımın sıcaklığı ile ısınsın kalplerimiz. Tüm iyilik ve güzellikler hepimizle olsun…

Sevgi ve ışıkla…

Asu Sevil PAKDİL