Ana Sayfa    Hizmetlerimiz    Ürünler    Medyadan    İletişim

Enerji

Kuantum

Feng Shui

Akrofonoloji

Renkler

Taşlar

Reiki

Çin Astrolojisi

~·~

KUANTUMCANLAR BİREYSEL GELİŞİM MERKEZİ

 

KASIM 2016 DEĞERLENDİRMESİ

 

2016 KASIM- (Yin Toprak)-  Domuz (Yin Su) AYI DEĞERLENDİRMELERİ

7 Kasım itibariyle, (Yin Toprak)-  DOMUZ (Yin Su) ayına girmiş bulunuyoruz. Çin metafiziği bize, 5 element prensibine göre saatlerin, günlerin, ayların ve yılların taşıdıkları enerjileri bilme ve öngörüde bulunarak yorumlama imkanı sunar. Anbean evrenin enerjisi, dolayısıyla da insanın ve mekanların enerjileri değişir. Değişen bu enerjiyi bilmek, tanımak, tanımlayabilmek biz insanların yaşamlarını kolaylaştırır, hareket kabiliyetimizi artırır. Hele ki bu, dünyaya yeni gelecek bir bebekse, doğum tarihini ve doğum saatini belirlemek, bebeğin tüm yaşamını etkileyecek kadar önem arz eder.

Çin Takvimine göre “zaman” iki element ile ifade edilir. Yıl-Ay-Gün-Saat olarak elementler gök haneleri ve yer haneleri olarak alt alta yazılarak elementlerin genel karakteri ve birbirleriyle olan ilişkileri bize kişinin yaşam yolculuğuyla ilgili önemli bilgiler sunarken öte yandan şanslı ve kritik dönemleriyle ilgili önemli öngörülerde bulunabilme şansı verir. Bu bilgiler bize önemli kararlarımızda ve sağlıkla ilgili durumlarda önlem almak, tedbirli olmak anlamında yardımcı olabilir.

 

Çin Takvimine göre 3 Şubat 2017’de (Yin ateş)Horoz (Yin Metal)yılına gireceğiz. Kasım ayından sonra Aralık ve Ocak ayları önümüzdeki yılın enerjilerinin etkilerini her geçen gün daha fazla hissedeceğimiz bir değişim ve dönüşümü getirecektir. Enerjilerin geçiş yaptığı bir sürece doğru gidiyoruz. İçinde bulunduğumuz (Yang Ateş)Maymun (Yang Metal) enerjileri gün geçtikçe zayıflarken 2017 yılının enerjileri olan (Yin ateş)Horoz (Yin Metal) etkileri güçlenecektir. Aşağıdaki Yin ve Yang sembolünü incelerseniz Yin enerjinin içinde bir parça Yang- Yang enerjinin içinde de bir parça Yin enerji mevcuttur. Bu da, bu enerjilerin birbirlerine dönüşebilme potansiyellerini gösterir. Enerjiler bıçakla kesilmiş gibi birden bire değişip dönüşmezler. Gecenin sabaha ermesi gibi bir süreçtir bu dönüşüm de.    

 

İçinde bulunduğumuz (Yin Toprak)-  DOMUZ (Yin Su) ayında, elementlerimizin ikisi de Yin enerjide. Yukarıdaki Yin-Yang sembolünde de görüldüğü gibi Yang, gökyüzü, aydınlık, sıcak, aktiflik, eril enerji, Yaz mevsimi, yaşam gibi enerjiler taşırken Yin ise, yeryüzü, karanlık, pasif, soğuk, kış, gece, ay, dişil enerji, ölüm gibi enerjiler taşır. Dolayısıyla “Yin” enerjinin bu kadar etkili olduğu bu süreçte, ülkemizin ve dünyanın içinde bulunduğu durumu da gözönüne alırsak terör yine çok dikkat etmemiz gereken konuların başında geliyor. Domuz (Yin Su) enerjisine bakacak olursak, Yin su, küçücük bir su damlasıdır, her yerde gizlenebilir. Ülkemizde ki siyasi gündem de “dinleme-ajanlık-vs.” gibi konular gündem yaratabilir. Su elementi aynı zamanda bedenimizde “kulaklarımızı” da temsil eder. “Telekulak” deyiminin hayat bulması için enerjiler son derece uygun görünüyor.

Bu yılın elementi olan Yang Ateş , aktif enerjiler, keyif, çalışmak, üretmek, neşe ve mutlulukla ilgili enerjiler taşırken, “Su elementi” korku duygusunu temsil eder. Bundan dolayıdır ki Çin metafiziğinde su elementi siyah renkle ifade edilir. İşte tüm bu nedenlerden dolayı su yıllarında ekonomik krizler, borsada çöküşler, dolar ve euroda dengesiz artışlar görülür. Zaten içinde bulunduğumuz günlerde dolar ve euronun durumu malumunuz. Çünkü yılın Yin dönemindeyiz. Yang Ateşin etkisi iyice zayıfladı, zayıflamaya da devam ediyor.

Şu ana kadar genel olarak durum pek içacıcı görünmese de, bu karanlık tablo her insan için geçerli olmayabilir. Kaderin dört sütunu dediğimiz çalışmada kişiye özel bilgiler mevcut olduğundan sizin için durum daha iyi olabilir. Su ve toprak sizin iyi elementlerinizse, bu süreç sizin için olumlu yorumlanabilir. Bunu bilebilmek için kişiye özel kaderin dört sütunu çalışması alabilirsiniz.

Çin metafiziğinde Kasım ayı  Domuz (Yin Su) olarak temsil edilir. Dört sütununuzda Kaplanvarsa, domuzla uyum sağladığından sizin için oldukça olumlu geçecek bir ay diyebiliriz. İşlerinizin rast gittiği, insanlarla iletişiminizin güçlü olduğu ve desteklendiğiniz bir ay olabilir bu süreç sizin için.

Fakat tablonuzda Yılanvarsa, domuz ve yılan zıtlık içinde olduğundan Kasım ayı sizin için oldukça aktif ve değişimlere hatta bazen zorunlu değişimlere açık bir süreçte olduğunuzu gösterebilir. Yılan yin ateştir, Domuz ise yin su. Bu zıtlık ve çatışma ateş ile suyun zıtlığıdır.

 Yılan   seneleri: 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001,2013

Domuz seneleri: 1923, 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007

Mayıs ayı Yılanayıdır. Mayıs ayında ya da yukarıda belirttiğim Yılan senelerinden birinde doğmuşsanız, Kasım ayında siz de bu zıtlık ve çatışma enerjisinden etkilenebilirsiniz demektir. Durum böyle ise, bu ay boyunca ameliyat olmamaya, önemli ve büyük kararlar vermemeye dikkat etmelisiniz. 4 sütun çalışmasında bu zıtlığın hangi haneye geldiğine göre hayatınıza etkisini değişebilir. Zıtlık ve çatışma sizin eş-anne-baba-çocuk hanelerinizden birine denk geldiğinde bu çatışmanın etkilerini onlarda görebilirsiniz. Yılanla zıtlığı olanlar bu ay boyunca üzerlerinde maymun sembolü taşımalıdırlar.

Dört sütununuzun sene ya da gün hanesinde Domuz ve Yılanvarsa, Yılan aynı zamanda sizin seyahat atınız demektir. Seyahatler ve değişiklikler yapmak için uygun bir zaman demektir bu. Bu zıtlığı, uzun zamandır yapmak istediğiniz seyahatler, değişiklikler için kullanarak olumlu enerjiye çevirebilirsiniz.

Çin metafiziğine göre, dört sütununuzda Domuzvarsa, Kasım ayı itibariyle de Domuzayında olduğumuz için domuzdomuz  “kendine ceza” dediğimiz durumu yaratır. Bu sadece Kasım ayı süresince olabileceği gibi yıllık ya da 10 yıllık şans döneminde de olabilir. Bu süreye göre kişiye yaratacağı etkileri ve bu etkilerin ağırlığı değişebilir. Böyle bir etki altında ise kişi ilk önceliği sağlığı olmalıdır. Sağlıkla ilgili sıkıntılar yaratabileceği gibi iş-aile yaşamı ve günlük yaşamda da sıkıntılara neden olabilir.

Kasım ayında domuz(Yin su)elementinin üzerinde gök hanesinde     (Yin Toprak) var.  (Yin Toprak) Çin metafiziğinde bahçe toprağına benzetilir. Bahçe toprağı yumuşaktır, şekil alır ve insana hizmet eder. Yin toprak  gününde doğanlar, ılımlı, mütevazı, sabırlı, karizmatik, huzurlu, dengeli, özverili ve entelektüel kişilerdir. Obama, biryin toprak insanıdır. Toprak elementi mide ve sindirim organlarımızı temsil eder. Yin toprak insanlarının genellikle kilo problemi olmaz.

Kasım ayının Feng Shui etkileri:

2016 yılında merkezde 2 yıldızı var. Çok enteresandır ki yılın etkilerini ikiye katlayan bir aydayız. Çünkü bu ayın enerjilerine göre aylık yıldızımız merkezde 2. İki tane 2 nin yanyana gelmesi, evlerimizde, işyerlerimizde merkeze denk gelen yere çok dikkat etmemiz gerektiğini hatırlatıyor bizlere. 2 yıldızı hastalık enerjisini temsil ettiğinden bu enerjinin denk geldiği yere 6’lı metal para asıyoruz bu ay boyunca.

Aşağıdaki tabloda açıklamalı olarak hangi yöne hangi çözümü önerdiğimi görebilirsiniz.

Kuzeybatı’da birisi yıldan diğeri aydan gelen iki tane 3 var, bu alana kırmızı objeler koyabilirsiniz. Batı’da iki tane 4 var, bu alana da kırmızı renkli objeler koyabiliriz.

Kuzey’de iki tane 7 yanyana geldi. Bu alana 3 bambu dalı koyuyoruz.

Kuzeydoğu’da iki tane 5’in yanyana gelmesi son derece dikkatli olmamız gerektiğini hatırlatıyor bizlere. 5 yıldızı kaza-bela-sıkıntı demektir. Hele ki iki tane 5’in yanyana gelmesi nedeniyle bu ay boyunca evimizin, işyerimizin bu alanının eğer mümkünse pek aktif olarak kullanmamalı, bu alanda tadilat vs. gibi çalışmalar yapmamalıyız. Bu alana metal rüzgar çanı önlem olarak konulabilir. Metal objeleri bu alanda bolca kullanabilirsiniz.

Güneyde iki tane 6 yanyana geldi. Bu alana olabildiğince canlı yeşil bitkiler koyabilirsiniz.

Bu ayın en şanslı yönlerinden birisi Güneybatı. Bu alanda ay boyunca iki tane 8 yıldızımız var. 8 para-bolluk bereket yıldızıdır. Bu alana hareketli objeler, akvaryumlar koyabiliriz.

Doğu’da 9 var. 9 da 8 gibi güzel bir yıldızdır, para enerjisini aktive edebiliriz bu alanda. 8 yıldızına önerdiğim çözümleri bu alana da uygulayabilirsiniz.

Güneydoğu’da 1 var. Öğrenciler, akademisyenler, herhangi bir konuda okuma yapanlar, kitap yazanlar için bu alan oldukça güzel enerjilere sahip. Ay boyunca bu güzel enerjiden faydalanın, kaçırmayın derim. Bu alana bir pagoda koyarak bu enerjiyi daha aktif kullanabilirsiniz.

7 Aralık tarihine kadar bu enerjiler aktif olarak geçerli olacak. Önümüzdeki Fare ayının yazısında buluşmak üzere, sağlıklı, başarılı, bolluk-bereketli güzel günler dileklerimle…

Sevgi ve ışıkla...

Asu Sevil PAKDİL

 

2016 yılı Kasım ayı Feng Shui Etkileri Tablosu

 

 

Not: Çin metafiziğinde Güney yukarıda gösterilmiştir. Herhangi bir yanlıştık yoktur. Kafanız karışmasın! J

 

 

EKİM'16 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

EYLÜL'16 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

AĞUSTOS'16 AYI DEĞERLENDİRMELERİ