~·~

KUANTUMCANLAR BİREYSEL GELİŞİM MERKEZİ

 

Enerji

Kuantum

Feng Shui

Akrofonoloji

Renkler

Taşlar

Reiki

Çin Astrolojisi

Ana Sayfa    Hizmetlerimiz    Ürünler    Medyadan    İletişim

MAKALELER

 

AĞUSTOS 2016/ MAYMUN AYI

DEĞERLENDİRMELERİ

Biliyoruz ki, Çin Takvimine göre, 2016 yılı Yang Ateş ve Maymun yılı(丙申).  Maymun ()’un elementi ise Yang Metal. Yıldaki bu Yang Ateş ()-Yang Metal etkisi, 07.08.2016 itibarıyla Maymun () ayına geçtiğimiz bu süreçte elementler ve elementlerin etkilerini ayrıca önemli bir hale getirir. Çünkü, Ağustos ayındaki bu Maymun ()-Yang Metal aynen yıldaki gibi Yang Ateş ()’le bir arada bulunuyor. Bu ne demektir derseniz; Ateş ve Metalin etkilerini çok daha yoğun hissedeceğimiz bir ayın içindeyiz.

Yang Ateş (); Güneş ve yaşam demektir. Canlılıktır, umuttur, sevinç ve neşedir. Yang Ateş (), senenin ilk yarısında, yani yılın Yang dönemini oluşturan 6 Temmuza kadar olan süreçte etkisini daha çok hissettiriyordu bize.

Yang Ateş (), evet, güneş ve yaşam demektir ancak bu ateşin altında onu besleyecek bir ağaç elementi olmadığı için çok güçlü bir ateş değildir. Üstüne üstlük, yılın ilk yarısını (Yang dönemini) tamamladığımız için, artık bu ateş Yin sürecine girmiş bulunuyor. Altında ise Maymun ()’un elementi olan Yang Metal var. Metal, ateşle birlikte şekil alır fakat aynı zamanda ateşin gücünü de zayıflatır. Yılın ikinci yarısında, yani Yin döneminde olmamıza rağmen Ağustos ayında Yang Ateş ()ve Yang Metal- Maymun () etkisi, büyük patlamalar, silahlı çatışmalar, trafik kazaları, dolaşım sistemi (kalp, kan) hastalıkları, beyin hastalıkları konusunda dikkatli olmamız gerektiğini bize hatırlatır.

Yang Ateş ()için Güneş demektir dedik. Metal ise Batı yönünün elementidir. (Çin astrolojisinde her yön bir hayvan ve elementle temsil edilir.) Aynı zamanda Sonbahar demektir. Doğanın döngüsü içinde yaz aylarının bittiği, sonbahar aylarının başladığı döneme işaret eder. Diğer bir deyişle bitişler ve başlangıçlar getirebilir hayatımıza….Tabii ki Dört sütununda (Kaderin Dört Sütunu ile ilgili makalelere bakınız) bu etkileri direk alan insanlar için bu bitişler ve başlangıçlar çok daha önem taşır. İçinde bulunduğumuz Maymun () yılı ve Maymun () ayında, eğer ki tablonuzda Kaplan elementiniz varsa bu bitişler, başlangıçlar, zıtlıklar sizi daha çok etkileyecek demektir. Bu zıtlığı uyuma çevirmek için Kaplan’ın uyumlu olduğu hayvan Yılan’dır. Üzerinizde, çantanızda, arabanızda Yılan taşımanızı öneririm. Kaplan yılında doğmuş olanlar veya tablosunda Kaplan olanların değişime direnmeden, kendilerinin gerekli gördükleri değişime gönüllü olmaları halinde Maymun ()-Kaplan zıtlığının etkilerini azaltabilecekleri edebildiklerini göreceklerdir.  Zorlayıcı değişim etkileri sizi mutlu etmeyecektir.

2013’den bu yana Ateş elementi Ağaç elementiyle hep desteklendi. Ateşin güçlü olması, piyasaları canlandırır, ekonomik büyüme ve gelişme demektir. Eğlence sektörünü de oldukça destekler. İnsanlar her zamankinden daha pozitiftirler. Ancak 2016 yılıyla birlikte Yang Metal-Maymun ()la başlayan süreçte ateş gittikçe zayıflayacak ve önümüzdeki yılda bir Yin Metal-Horoz senesi bizi bekliyor. Üzerinde Yin ateşle. Daha sonra da, 2025 e kadar Ateş elementi görünmüyor. Su ve metalin baskın olacağı önümüzdeki yıllarda, korkularımızla yüzleşmeler, hem ekonomik olarak hem kişisel olarak negatif ve içe kapanık, karanlık diye tabir ettiğimiz etkiler gündemde olacak.

Çin Astrolojisinde dört tane Seyahat yıldızı vardır. Maymun ()-Kaplan-At-Köpek. Maymun ()’un Kaplanla zıtlık içinde olduğunu biliyoruz. Tablosunda zıtlık olanların bu ay içinde Kaplan günlerinde seyahat ederken dikkatli olmalarını öneriyorum. Kişilerin tablolarında Kaplan ()+Maymun ()+Yılan ()’ın bir araya gelmesi bizim “üçlü ateş cezası” olarak adlandırdığımız durumu ortaya çıkarır ki bu da; yangınlar, trafik kazaları, patlamalar, hava yolu kazaları, tren kazaları, kan ve beyin hastalıkları potansiyeli demektir.

Kaderin dört sütunu tablonuzdaki hayvanların uyum ve zıtlıklarını öğrenerek yaşamınıza hangi enerjilerin nasıl etki ettiğini öğrenmek ve detaylı çalışma almak isterseniz benimle iletişime geçebilirsiniz.

Çin takvimine göre, bu yıl ve bu ay için en çok etkilenecek hayvanlar/elementler aşağıdadır. (Doğum yılınıza göre sizin bu etkilenecek hayvan/element gurubundan olup olmadığınızı anlayabilirsiniz.)

DOĞUM YILLARI

Kaplan Yılları :1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010

At Yılları :1918, 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014

Köpek Yılları :1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006

Yılan Yılları : 1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013

Maymun (), Yang Ateş () gününde ya da senesinde doğanlar için  “akademik yıldız” demektir.  2016 yılı Yang Ateş () olduğu için 2016’da doğan bebekler bu yıldızla doğarlar. Akademik yıldız, entelektüel bir kişilik, öğrenmekten zevk almak, merak duygusu ve bir konuda ustalaşabilme potansiyelini gösterir.  Ağustos ayında doğacak bebekler ise, hem yılda hem de ayda Yang Ateş () olduğu için çift akademik yıldızla seçtikleri iş alanında oldukça şanslı bir kariyerleri olacak diyebiliriz. Dolayısıyla 2016 Maymun () yılı ve 2017 Horoz yılı bebek sahibi olmak için harika zamanlardır. Bu sene ve bu ay doğacak bebekler, bir Yin Ağaç veya Yin Toprak gününde dünyaya gelirlerse Maymun () elementi, onlar için hem akademik yıldız hem de koruyucu melek anlamına gelecek. Kariyerlerinde kolaylıkla yol alırlarken, koruyucu bir el sanki onlar için tüm yaşamı kolaylaştıracaktır.

 

AĞUSTOS AYINDA FENG SHUI ETKİLERİ

Ağustos ayında Merkezde 5 yıldızı var.  Evimizin veya iş yerimizin Merkez noktasına metal bir rüzgar çanı takmak çözüm olacaktır. Güneybatı da yıl itibarıyla 8 yıldızı olmasına karşın Ağustos ayı boyunca 2 yıldızıyla hastalık enerjisi barındırmakta. Bunun çözümü ise bu yöne 6 ‘lı metal para asmak. Metal objeleri de her zamankinden daha yoğun olarak bu alanda kullanabilirsiniz. Bu ay Güneyde ise 9 yıldızı var. Kuzeydoğu da ise 8 yıldızı mevcut. Bu iki alanda da eğer ki banyo-tuvalet veya kiler gibi bir yere denk gelmiyorsa bu alanlar hareketli objeler, akvaryumlar kullanarak para enerjisini aktive edebiliriz. Kuzeyde 1 yıldızı, akademik başarılarda bizi destekleyecek. Bu alanda ay boyunca pagoda kullanmak uygun bir çözüm olacaktır.

2016 Yılı ve Ağustos Ayı Uçan Yıldızları

    D

GD

G

GB

B

1

4

6

9

8

2

9

3

2

5

4

7

5

8

7

1

3

6

KE

K

KB

Sevgi ve Işıkla...

Asu Sevil PAKDİL

EYLÜL 2016/ HOROZ AYI DEĞERLENDİRMELERİ

丁酉(07.09- 08.10.2016)

Ağustos ayı bitti. Yılın etkilerini en yoğun hissettiğimiz bir ayı geride bıraktık.  07 Eylül, yani, bugün itibariyle yeni bir aya girdik. Ta ki, 08 Ekime kadar sürecek olan “Horoz” ayına girmiş bulunuyoruz.  2016 yılının elementleri olan  (Yang Ateş) ve Maymun (Yang Metal) Ağustos ayının da elementleriydi. Dolayısıyla etkisi ikiye katlanmış olarak yoğunlaşmıştı.

Şimdi, Çin Takvimine göre 7 Eylül itibariyle Horoz ayı başladı. Kaderin dört sütünü tablosunda Tavşan  (Yin Ağaç) olanlar diğer bütün elementlere göre daha dikkatli olmaları gereken bir ay yaşayacaklar. Tavşanlar için hareketli ve değişimlere açık bir zaman dilimi olacak bu süreç. Bu hareketi ve değişimi Tavşanlar kendi isteğiyle yaparlarsa negatif enerjiyi en hafif haliyle savuşturabilirler. Kilo vermek ve seyahat etmek içinde Tavşanlar için şahane zamanlar bunlar. Bu süreçte başladıkları beslenme programından en üst seviyede fayda görecekleri bir süreçte olacaklar.  Tavşanların bu ay boyunca üstlerinde, arabalarında, masalarında vs. Ejderha sembolü taşımalarını öneriyorum. Çünkü ayın hayvanı Horoz ile Tavşanzıtlık içinde. Tavşanların bu aydaki dikkatleri bir anlamda 2017 senesine bir antrenman niteliği de taşıyor. Çünkü 2017 yılı bir Yin Ateş Horoz yılı.

Tavşan Seneleri Şunlardır;

1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011

Bu yıllardan birinde doğduysanız Horozla zıtlık içindesiniz demektir. Çözüm önerilerine mutlaka kulak vermenizi öneririm.

Ayrıca Çin astrolojisine göre, enerjiler bıçak gibi keskin giriş çıkışlar yapmazlar. Bu bağlamda, 2017 yılının enerjisi Eylül ayı itibarıyla yavaş yavaş girmeye başladı ve 3 Şubat 2017 de Yin Ateş Horoz yılı girene kadar bu tamamlanmış olacak. Yani bu ayın enerjisine dikkat edersek eğer 2017 yılıyla ilgili önemli öngörülerde bulunabiliriz, bunun ipuçlarını yakalayabiliriz.

Ağustos ayındaki(Yang Ateş), Eylül ayında Yin Ateşe Maymun (Yang Metal) ise Horoz Yin Metale dönüşüyor. Bu ikilinin hayatımıza etkileri ve en çok kimleri, nasıl etkileyeceğine biraz göz atalım:

Geçen ay Ağustos ayı değerlendirmesinde Ağustosla birlikte (Çin takvimine göre) Sonbaharın başladığını belirtmiştim. Eylül’de ise Sonbaharda biraz daha yol aldık, sonbaharın ikinci ayındayız. Horoz  Yin Metal dedik. Metal duygularımızdan Hüznün temsilcisidir. Tablosunda zıtlık olanları hüzün duygusunun yoklaması ve olur olmaz ağlamalarının olması konusunda uyarmakta fayda var. Bu ay Ateş ve Metal etkisindeyiz.

Kaderin Dört sütununda bu zıtlıklar sadece bizi temsil etmez, aile bireylerimizden bazı insanları da temsil eder. (Eş-çocuk, anne, baba). Tablonuzda herhangi bir zıtlık varsa bu süreçte hastalık veya kazalar aile bireylerinizden birine de denk gelebilir. Bunu bilebilmek için profesyonel çalışma almalısınız.

Eylül ayında seneyi ve ayı temsil eden elementler ateş ve metal dedik… Ateş kalp ve kan dolaşımıdır. Metal ise cildimizi, dişlerimizi, akciğerlerimizi ve solunum yollarımızı temsil eder. Ateş metale saldırdığında akciğerlerle ilgili solunum problemleri, nezle, grip, soğuk algınlığı gibi sağlık sorunlarına neden olabilir. Özellikle bu ay kalp ve kanla ilgili rahatsızlıkları olanların her zamankinden fazla dikkatli olmasını öneririm. Ayrıca, metalin ağaçla olan zıtlığından dolayı Tavşan (Yin Ağaç) eklemlerimize ve spor kazalarına da dikkat etmekte fayda var.

Horoz  Yin Metal dedik; Çin Metalfizi’nde Yin metal küçük bıçaklar, çakılar, kesici aletler, silahlar, kurşun demektir. Horoz’a  eşlik eden,  Yin Ateş ise daha çok mum aleviyle anlatılır. Ağustos ayı yazımda Yang Ateşe  Güneşi, hayatı, yaşamı temsil eder dedik, mum alevini hafife almamalıyız çünkü bizim minnacık ateş olarak gördüğümüz şey büyük yangınları oluşturma potansiyelini barındırır. Mum ateşi güvenilmezdir, dengesiz ve titrek olarak tanımlanmıştır. Yin ateş insanlarda aynen mum alevi gibidir, ani ve fevri öfke patlamaları yaşayabilirler. Bu ay içinde tablonuzda Yin Ateş varsa ve üstelik birde Horozla bir zıtlık içindeyseniz her zamankinden daha çok dikkatli olmanızı öneririm. Yangınlara, patlamalara dikkat! Ev kazalarına, bıçak ve kesici aletlere dikkat!

Doğum yılınızda veya gününüzde Ejderha , Fare ve Maymun varsa Eylül ayı -Horoz yani sizin için aşk çiçeği’niz demektir. Bu ay içinde eşinizle/sevgilinizle romantik zamanlar planlayabilirsiniz. Sosyal ortamlarda dikkat çekeceğiniz ve yıldızınızın parlayacağı zamanlardasınız. Bekarlar evlenme teklifleri alabilirler, evlenmek için uygun günler içindesiniz demektir bu. Evlenme tarihi belirlemek için en uğurlu gününüzü bilmek isterseniz özel bir çalışma alabilirsiniz bu konuda. Benimle iletişime geçmeniz yeterli. J

Aşağıdaki yıllardan birinde doğduysanız bu ay sizin “Aşk Çiçeği”niz var demektir.

Ejderha Yılları : 1916, 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012

 

Fare Yılları : 1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008

 

Maymun Yılları : 1920, 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004

Kaderin Dört Sütunu tablonuzda Gün ya da Yıl hanenizde  ( –Yang Ateş veya Yin Ateş) varsa “Koruyucu Meleğiniz” var demektir. İşlerinizin rast gitmesi, sevilip saygı duyulmanız ve negatif etkilerden korunduğunuz anlamına gelir bu da. Dolayısıyla bu ay doğacak bebekler doğuştan şanslı dediğimiz insanlardan olacak! J Çünkü “Aşk Çiçeği” etkisiyle yıldızları parlayan, cazibeli ve belki biraz çapkın olabilirler ancak diğer yandan “Koruyucu Melekleri” onlar için yaşamları boyunca iş başında olacaktır.

FENG SHUI ETKİLERİ

Eylül ayında mekanlarımızdaki enerjilere bakacak olursak;  Doğu’ya  6’lı para koymalıyız. Kuzey Doğu da ise yıl boyunca metal bir rüzgar çanı bulundurmanız sizi skandallardan ve kötü olaylardan, negatif enerjili insanlardan koruyacaktır. Yıl itibariyle burada bulunan 5 yıldızının yanına bu ay bir de 7 yıldızı geldi ki bu pek hoş bir şey olmadı. Üç bambu dalını da ay boyunca burada bulundurmalıyız. Hastalık enerjileri burada bu ay. Kuzey Batıya (5 var) bir metal rüzgar çanı iyi gelecektir. Bizi kaza ve belalara karşı koruyacaktır. Güney Batı Akademik çalışmalarımız için güzel bir enerjiye sahip, sınavlara hazırlananlar, kitap yazanlar, akademik çalışmalar yapanlar bu ay boyunca bu enerjiden faydalanabilirler. Güneydoğu da ise 3 yıldızına önlem olarak kırmızı objeler koyuyoruz ki kavga ve tartışmaları önleyebilelim.

  

Bu ayın değerlendirmesini toparlarken Tavşanlara değişim, seyahat ve yenilikler konusunda gönülü olmalarını öneriyorum. Ejderha sembolü taşımayı unutmayın. Sakin olun, öfke ve tahriklere kapılmayın. Sağlık konusunda ve ev kazaları konusunda dikkatli olun. Trafik kurallarına uymak konusunda her zamankinden daha hassas olmanızı öneriyorum.

Hayatınızdaki bütün değişimlerin daha çok iyilik, güzellik, sevgi ve bereket  ve bilgelik getirmesi dileklerimle….

Asu Sevil PAKDİL

EKİM 2016 - KÖPEK AYI DEĞERLENDİRMELERİ

Ekim 2016 – Yang Toprak/ Köpek

Çin Takvimine göre 8 Ekim itibariyle yeni bir ay başladı. Geçtiğimiz Horoz(Yin Metal) ayıyla birlikte bu yılın metal ayları bitmiş toprak elementine geçmiş oluyoruz.  Ekim ayının elementleri Yang Toprak – Köpek  (Yang Toprak) olmasından dolayı iki yang toprak birlikte bu ayda. Yang toprak doğada büyük dağları, şehirlerde ise büyük binaları temsil eder.

Biraraya gelen elementler, 7 Kasım’a kadar etkili olacaklarından etki alanlarına biraz değinelim.  Ekim ayı Yang Toprak , Köpek de   Yang Toprak dedik, bu kadar toprağın bir araya gelmesi, deprem, kömür ocaklarında patlamalar, heyelanlar, göçükler konusunda dikkatli olunması gerektiğini hatırlatır bizlere. Sağlık konusunda ise, kanser ve kilo konusunda da uyarır bizleri. Özelementi Yang Toprak olanların ve toprak iyi elementi olmayan insanların gerekli sağlık kontrollerini ihmal etmemeleri ve kilo kontrolleriyle ilgili çok dikkatli olmaları gereken bir süreç Yang Toprak -Köpek ayı.

Köpek Ejderha  ile zıtlık içinde. Bu hayvanların her ikisi de yang toprak elementidir. Kaderin dört sütunu tablonuzda köpekve ejderhazıtlığınız varsa ki buna cehennem kapısı diyoruz. Bu durum kişilerin hayatlarına büyük çatışmalar ve sağlık sorunları getirebilir. Tabloları böyle olanların koruyucu melekleri yoktur. İki yang toprak etkinin bir yan yana olmaları inatçı, değişime direnen hatta bazen zorba etkiler yaratabilir insanlar üzerinde. Köpekayında doğanların tavşan  sembolü taşımalarını öneriyorum. Tablolarında ejderha  ile zıtlığı olanlar için bu ay her zamankinden daha hareketli ve beklemediğiniz belki de arzu etmediğiniz değişimleri getirebilir. (boşanmalar, çocuk velayeti konuları, nafaka davaları, şehir değiştirmeler, taşınmalar, tayinler.)

Ejderha Seneleri; 1916, 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2012

Geçtiğimiz ay TavşanlarınHorozla  zıtlıkları vardı. Zorlanmış olan tavşanlara müjdeJ  köpek tavşanların  uyum içinde olduğu bir hayvandır. Tavşanlar geçtiğimiz ayda zorlandıkları her ne varsa bu ay daha rahatlıkla bunları aşabilirler. Yarım kalmış işlerini tamamlamaları ve güzel anlaşmalar imzalamaları için harika bir süreçte olacaklar köpekayı boyunca. Elbette bu söylediğim kaderin dört sütunu tablolarında başka zıtlıkları yoksa.

Eylül ayındaki Yin Ateş2016 yılının son ateş elementiydi.  2017 yılı 3 Şubatta başlayacak Çin takvimine göre. O zamana kadar ateş elementi görünmüyor artık.  Özellikle ateş elementiyle ilgili bazı sektörleri etkileyecek durumlar söz konusu olabilir. Ateş elementinin olmaması yılsonuna kadar olan süreçte Finans, pazarlama, reklamcılık, moda, hukuk ve eğlence sektörü bahsettiğim sıkıntılarla gündem oluşturabilir. Önümüzdeki 2017 yılı bir Yin Ateş yılı olsa da ateş zayıf olduğundan karanlık bir süreçte olacak dünyamız. Saymış olduğum sektörlerdeki sıkıntıların yanısıra terör olaylarında da artış olabilir. Yılın Yin dönemindeyiz.  Hiç ateş elementinin olmadığı bir sürece başladık, dolayısıyla karanlık bu süreç terör olaylarında çok dikkatli olmamız gerektiğini hatırlatır bizlere.

 

 

 

Bu ay içinde meditasyon yapmak ve metafizik çalışmalarda bulunmak için en güzel zamanlardayız.  Dünyevi işlerden daha çok içimize dönme zamanı. Bu anlamda bizi besleyecek eğitimlere katılmak için uygun zamanlardayız. Toprak elementi organlarımızdan midemizi, sindirim sistemimizi, bedenimizde ise ağzımızı temsil eder. Hem bu organlarımıza dikkat etmeli hem de aynı zamanda midemiz ailemizi temsil ettiğinden ailedeki anlaşmazlıklar konusunda her zamankinden daha anlayışlı olmaya özen göstererek ailede deprem etkisi yapacak tutumlardan sakınmakta fayda var. Mide konusunda yazımın başında da değindiğim gibi Yang toprakların  kilo konusunda dikkatli olmaları, ağız ise hem besinlerimizin vücudumuza girdiği yer hem de sözlerimizin çıktığı yer olması nedeniyle yediklerimize ve konuştuklarımıza dikkat etmemiz gerektiğini vurgular bu süreç. Feng Shui de, ağız evimizin giriş kapısını temsil eder aynı zamanda, bu ay boyunca zorunlu olmadıkça evimizin/işyerimizin kapısında herhangi bir tadilat vs gibi işler için uygun zamanlar değil. Buradaki enerjileri rahatsız etmemek gerekir bu ay.

Ekim ayında köpek Yang toprak elementine eşlik eden diğer element  Yang toprakdedik; Yang toprak , Çin Metafiziği’nde  dağlara benzetilmiştir. Yang Toprakayında doğanlar kare yapılı, kilo almaya müsait insanlardır.  İnsanlar üzerinde baskıcı ve zorlayıcı bir etkileri olabilir. Dediklerinin olması konusunda ısrarcı olabilirler. Sabit fikirli ve değişime açık olmayan yanları ilişkileri zora sokabilir.

Üçlü toprak cezası;  öküz Köpek Keçi

 Bu hayvanların üçü de toprak elementidir.  Öküz ve keçi birbirleriyle zıtlık içinde olan hayvanlardır. Köpek elementi de geldiğinde “üçlü toprak cezası” dediğimiz durumu oluştururlar. Köpek yılında/ayında doğmuş olanların keçi günü öküz  saati gibi bir birleşimde trafikte dikkatli olmalarını öneririm. Toprakla ilgili deprem, trafik kazaları, düşmeler vs. konularında dikkat etmeleri gerekir. Kaderin dört sütunu tablosunda üçlü toprak cezası olanların hangi hanelerine bu ceza geliyorsa ailelerinden birine de saydığımız sıkıntıları yaşatabilir. (Eş-anne-baba-çocuklar) Tablolarında üçlü toprak cezası olanlar için yine, dağcılık sporu da bu ay içinde oldukça riskli görünüyor. Bu konuda kaza haberleri de alabiliriz bu ay.

Kaplan seneleri; 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010

At seneleri; 1918, 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014

Köpek seneleri : 1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006

Kaplan  At Köpek  günlerinden ya da yıllarından birinde doğduysanız,  Maymun  yani 2016’nın elementi sizin için “seyahat atı” demektir. Hayatınıza beklenmeyen zorunlu seyahatler de getirebildiği gibi beklediğiniz, planladığınız seyahatler için de uygun bir yıl sizin için.

EKİM'DE FENG SHUI

Ekim ayında yönlerin etkilerine değinelim biraz da, mekanlarımızdaki Fengshui etkileri nasıl olacak bakalım ay boyunca...

Bu ayın en olumlu yıldızları Güneybatı da ve Kuzey de. Özellikle para kazanmak için oldukça güzel bir etkiye sahip bu alan. Yıldan dolayı zaten GB da olan 8 yıldızının yanına bu ay yine oldukça güzel bir yıldız olan 9 geliyor ki bu oldukça güzel bir enerji demek. Kuzey de ise 8 yıldızı var, bu da en sevdiğimiz yıldızların başında geliyor. Bu alana hareketli objeler, akvaryumlar koyarak bu alanı değerlendirebilirsiniz. Para enerjinizi harekete geçirebilirsiniz.

6'lı metal paramızı bu ay Güneydoğu da bulunduruyoruz. Ekim ayında 2 yıldızı bu alanda bulunuyor. 2 yıldızı negatif enerji (hastalık enerjisi) taşıyan bir yıldızdır. Oturma odası, salon gibi yerlere geliyorsa bu enerji bu alanda mümkün olduğunca fazla vakit geçirmemeye özen gösterin bu ay. Tabii ister oturalım ister oturmayalım 6’lı metal para koymayı ihmal etmiyoruz.

Doğu yönünde bir odanız varsa, bu ay çok iyi değerlendirebilirsiniz. Akademik yıldız dediğimiz 1 yıldızımız bu ay boyunca bu alanda olacak. Öğrenciler, akademisyenler, kitap yazanlar, velhasıl okuyan-yazan herkese iyi gelecek, destekleyecek enerjiler burada olacak. Bu alana bir pagoda koyarsanız olumlu enerjiden daha fazla faydalanabilirsiniz.

Güney yönüne üç bambu dalı koyarsanız sizi negatif enerjilerden koruyacaktır. Batı da ise 5 yıldızı var ki bizim için en önemli negatif enerji taşıyan yıldızdır. Kaza-bela ve sıkıntı demektir bu yıldız. Metal rüzgar çanı asarsanız bu alana ve ay boyunca bu alanda tadilat, değişiklik vs yapmazsanız bu negatif enerjiyi aktive etmiş olmazsınız. Kuzeydoğuda 6 yıldızı var, bu alana da bol canlı yeşil bitkiler koyabilirsiniz.

Merkeze ve Kuzeybatıya kırmızı objeler koyabilirsiniz.  Bu enerjiler daha çok kadın kavgaları ve tartışmaları tetikleyen bir enerji taşırlar. Gelin-kaynana tartışmaları, kadın arkadaşlarınızla sorunlara yol açabilir bu enerji.  Kadın rekabeti gibi konularla gündem yaratabilir. Kırmızı objelerle önlem almakta fayda var.

Keyifli, sağlıklı, huzurlu,  bol meditasyonlu güzel günler diliyorum.

Sevgi ve ışıkla...

Asu Sevil PAKDİL