AYIN DEĞERLENDİRMESİ

~·~

KUANTUMCANLAR BİREYSEL GELİŞİM MERKEZİ

 

Ana Sayfa    Hizmetlerimiz    Ürünler    Medyadan    İletişim

Enerji

Kuantum

Feng Shui

Akrofonoloji

Renkler

Taşlar

Reiki

Çin Astrolojisi

NİSAN'17 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

MART'17 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

ŞUBAT'17 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

OCAK'17 AYI DEĞERLENDİRMESİ

ARALIK'16 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

KASIM'16 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

EKİM'16 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

EYLÜL'16 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

AĞUSTOS'16 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

MAYIS 2017 – Yin Ağaç (乙)Yılan(巳)Ayı

5 Mayıs itibariyle Yin Ağaç (乙)Yılan (巳)Yin Ateş, enerjileri taşıyan Mayıs ayına girdik.

Hem bu yıl hem de bundan sonraki yıllarda biraz özleyeceğimiz çok kıymetli bir Yılan巳-ateş ayına girdik. Haziran ayında Yang Ateş At ayına gireceğiz. Sonrasında da ateşin esamesi okunmayacak. Ateş elementini bu kadar kıymetli yapan şey ise, hareket, bereket, gelişim, iyimserlik, neşe, keyif gibi son derece pozitif enerjiler barındırıyor olmasıdır. Olumsuz taraflarından da aşağıda bahsedeceğim.

Bu ayın hayvanı Yılan. Yılan巳-yin ateş elementidir. Ve yazın başlangıcıdır. Geçtiğimiz Nisan ayındaki Toprak elementinden sonra gelen ateş, yaz başlangıcı olması sebebiyle Mayıs ayında yükselmeye başlar, Haziran’da en yüksek seviyesine ulaşır. Sonra inişe geçer. Ateş elementinin varlık göstermesiyle birlikte hayat canlanır; günler hissedilir derecede uzamıştır, uzamaya da devam eder. Gündüzün uzaması yani güneşin daha uzun süre insanları ısıtması piyasaları ve insan ilişkilerini de olumlu yönde etkiler. Ateş elementi, neşe-hareket-pozitif duyguların enerjisini taşısa da bazen de insanları radikal kararlar almaya, isyanlara-başkaldırılara da yönlendirebilir. Öfke kontrolü konusunda bazı insanlar bu ayda ve ateş elementinin bu kadar aktif olduğu aylarda zorlanabilirler, dikkatli olmalarını öneriyorum. Bir konuşup iki dinlemek gerek belki de, zira iki kulağımız ve bir ağzımızın olmasının nedeni bu olsa gerek. 

Yin ateş zaten başlı başına pek dengeli bir enerji taşımaz. Yin ateş mum alevine benzetilir, titrek, dengesiz. Yani bir mum aleviyle koskoca ormanlar, binalar yanıp kül olabilir. Yin ateş insanları da aynen böyledir. Dışarıdan kibar, nazik, dost canlısı gibi görünmelerine rağmen içten içe hesap tutarlar ve hesaplaşma gününü beklerler. O gün geldiğinde de önlerine ne gelirse yakıp geçerler. Kendilerine ve çevrelerine zarar verebilirler. Mayıs ayındaki Yılan’ın yin ateş enerjisini de böyle değerlendirmekte fayda var. Olumlu kullanıldığında piyasalarda ve insanların ruh hallerinde olumlu değişiklikler yaratabilirken, olumsuz kullanıldığında, toplumsal veya bireysel “ateşli” gösterilere, ayaklanmalara, isyanlara, suikastlere, silahlı ve bıçaklı saldırılara, patlamalara sebep olabilirler. İşte tam da bu nedenle hem bireysel olarak hayatlarımızda her zamankinden daha sakin olmaya özen göstermeliyiz hem de toplumsal olaylar karşısında sağduyulu davranmalıyız. Bu ayın ateşini besleyen bir de Yin Ağaç乙Enerjisi var ki, bu da ateşin gücünü artıran bir etken.

Yin Ağaç insanları genellikle esnek, nazik, kibar, uyumlu olmalarına rağmen doğaları gereği ateş elementine hizmet eder. Eğer ki ateş elementiyle bir zıtlığınız varsa, yin ağaç insanlarıyla bu ay ilişkilerinize dikkat edin. Uzlaşmayla çözümlenebilecek sorunlar, böyle insanların araya girmesiyle büyük kavgalara, hatta kanlı-bıçaklı durumlara dönüşebilir. Ağaç ateşi güçlendiren bir elementtir. Ayrıca kalp ve kan dolaşımı- beyin ve gözle ilgili rahatsızlıkları olanlar bu ay içinde sağlıklarını ihmal etmemelidirler. Risk oluşturabilecek davranışlardan ve ihlallerden kaçınmalıdırlar.

Çin metafiziğinde hayvanların uyumundan ve zıtlığından söz edilir. Bütün yazılarımda bundan bahsediyorum, muhtemeldir ki artık biliyorsunuz. Bu ayın hayvanı Yılan’la巳ve Domuz亥 zıtlık içindedir. Yılan yin ateş, domuz ise yin su elementidir. Su ve ateşin zıtlığıdır bu. Su elementi duygularımızdan korkularımızı temsil ederken, ateş elementi neşeyi temsil eder. Aynı zamanda Yılan ve domuz “seyahat yıldızı” dediğimiz bir enerjiyi taşırlar. Yani bu ne demektir diyorsanız; kaderin dört sütünü tablonuzda böyle bir zıtlığınız varsa eğer, seyahat etmek, taşınmak gibi eylemler için oldukça uygun zamanlardasınız demektir. Aynı zamanda radikal kararlar almak konusunda korkularınızı aşmanız gerekebilir. Bu ayın enerjisi sizi değişimler konusunda zorlayabilir, en iyisi siz kendiniz gönüllü olarak bu değişimleri yapın ki, bu enerji sizi zorlayıp istemediğiniz durumlar yaratmasın.

Aşağıdaki yıllardan birinde doğduysanız bu ay sizin için değişimlere açık olduğunuz, hareketli bir ay olacak demektir. Mayıs ayı boyunca üzerinizde bir maymun sembolü taşımanız size iyi gelecektir.

Kasım ayı Domuz亥 ayıdır.

Mayıs ayı içindeki Domuz 亥 günleri; 12 Mayıs, 24 Mayıs,

Domuz亥Yılları; 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995 ve 2007

 

(**Doğum Yılınıza Göre Çin Astrolojisinde Karşılık Gelen Hayvanınızı Bulmak İçin Tıklayınız**)

 

Doğum yılınızda veya doğum gününüzde Yang su veya Yin su varsa, Yılan sizin “Koruyucu Meleğiniz” demektir. Sonu 2 ve 3 ile biten yıllar su yıllarıdır. Koruyucu melek dediğimiz enerji, son derece pozitif bir enerjidir. Kaderin dört sütunu tablonuzda koruyucu meleğiniz varsa, bu ay boyunca sizi seven ve destek olan insanların etrafınızda olacağı, işlerinizin kolaylıkla ve nezaketle hallolacağı anlamına gelir. Hayatınızda önemli kararlar almak, önemli adımlar atmak gibi bir durumunuz varsa ve Yılan da sizin koruyucu meleğiniz ise, bu ayı değerlendirmenizi öneririm.

 

MAYIS AYINDA FENG SHUI ETKİLERİ

Bu ay merkezde 5 yıldızı var, 5 gördüğümüz yere metal bir rüzgar çanı asıyoruz. Doğu ve Güneydoğu yönlerinin enerjilerinden faydalanmanızı öneririm, çünkü bu yönler bu ay ve yıl boyunca hem bereket hem de aşk konusunda bizi destekliyor. Kuzeydoğu’da 8 yıldızımız var ki 8 bolluk bereket demek, Güneyde ise 9 var. 9 da bizim en sevdiğimiz bereket yıldızlarımızdan birisi olmasına rağmen 2017 yılında bu alanlarda iyi enerjiler olmadığı için, yılın enerjisi olan negatif enerjiyi aktive eder. Bu nedenle bu alanlara metal rüzgar çanı koymak yeterli olacaktır. Bu alanları bu ay boyunca aktif enerjilerle kullanamıyoruz yılın etkisinden dolayı. Bu ay Kuzey’de 1 var. Akademik çalışmalar konusunda destek alabiliriz bu yıldızdan. Öğrenciler ve her türlü okur-yazarlar için bu alan değerlendirilebilir. Sınavlara hazırlananlar da bu alanda çalışmalarını yaparlarsa, olumlu sonuçlar alacaklardır.

Ateşin yıkıcılığı değil yapıcılığını bol bol yaşamınıza çekerek, kundaliniyi harekete geçirip, yükseltebileceğiniz bir dönemi kaçırmamanızı umuyorum.

Haziran’da At ayının yazısında buluşmak dileğimle...

Sevgi ve ışıkla.

Asu Sevil PAKDİL