AYIN DEĞERLENDİRMESİ

~·~

KUANTUMCANLAR BİREYSEL GELİŞİM MERKEZİ

 

Ana Sayfa    Hizmetlerimiz    Ürünler    Medyadan    İletişim

Enerji

Kuantum

Feng Shui

Akrofonoloji

Renkler

Taşlar

Reiki

Çin Astrolojisi

MART'17 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

ŞUBAT'17 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

OCAK'17 AYI DEĞERLENDİRMESİ

ARALIK'16 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

KASIM'16 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

EKİM'16 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

EYLÜL'16 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

AĞUSTOS'16 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

2017- NİSAN- YANG AĞAÇ – EJDERHA  AYI

04.04.2017 tarihi itibariyle Yang Ağaç Ejderha ayı başladı.

Çin Takvimine göre Nisan ayı ile beraber Bahar mevsiminin son ayına da girmiş olduk. Nisan-Ejderha ayı  Yang Toprak elementidir. Bahar mevsimini temsil eden Şubat ayı Kaplan-Yang Ağaç , Mart ayı Tavşan Yin Ağaç elementleriyle ifade bulurken, Nisan ayı Ejderha  toprak elementidir. Çünkü Çin takviminde her mevsimde bir elementin Yang ve Yin hallerinden sonra Toprak elementi gelir. Bu sebepledir ki toprak elementi yılda 4 kez önümüze gelir. Toprak elementi sağlamlığı, beslenmeyi, muhafaza etmeyi, birleştirmeyi, güvenilirliği, uyumu, ticareti ve zenginliği simgeler. Yang olması ise bu konularda aktif olarak harekete geçebileceğimizi gösteriyor. Bu ay toprak elementinin enerjisini sorumluluklarınızı başarıyla yerine getirmek için kullanabilirsiniz. Ayrıca Toprak elementine eşlik eden yine güçlü bir ağaç elementi var bu ay. Yang Ağaç ve Yang Toprak, almayı düşünüyorsanız sizi “arsa, tarla, ev, mülk” edinmek için de destekler.

Çin metafiziği Evrendeki her şeyin beş elementten oluştuğunu kabul eder. Duygularımız, bedenimizdeki organlar, renkler, mevsimler, yönler, hava ve tat duyumuz da bahsettiğimiz beş elementle açıklanabilir. Dolayısıyla her elementin duygularımızın ifadesinde bir anlamı vardır. Toprak, elementleri tüm elementlerin içinde en çok spiritüel çalışmalara, meditasyona, tekamül çalışmalarına yakın olan elementtir. Yani Nisan ayı içe dönme, arınma, temizlenme ayıdır. Metafizik çalışmalar yapmak, meditasyon yapmak, farkındalığımızı artırmak için harika zamanlardır. Gerek kendi içimizde bu anlamdan çalışmalar yapmak için gerekse metafizik anlamda profesyonel destek almak, evimizin, iş yerimizin Feng Shui çalışmalarını yaptırmak için çok uygun zamanlardır. Kaçırmayın derim.

Ejderha toprak elementinin güçlü bir temsilcisi olmasının yanı sıra Çin metafiziğinde “su deposu” olarak da geçer. Her ay ki yazımda elementlerin birbirleri ile yapıcı ve yıkıcı döngü ilişkilerinden söz ediyorum. İşte Ejderha’da ()diğer elementlerle ve hayvanlarla çatışmalı bir enerji içine girdiğinde, bu kadar kuvvetli toprak ve su enerjisini içinde barındıran enerji, su ile ilgili tüm felaketleri tetikler. Etkili ve güçlü yağmurlar sel felaketlerine, taşkınlara, mal ve can kaybına neden olurken, suyun felakete dönüşebileceği belki de en son noktada tsunamileri harekete geçirebilir. Ejderha toprak elementinin güçlü bir temsilcisidir dedik, toprak elementi yolları da temsil ettiğinden bu ay içinde trafik kazalarına karşı dikkatli olmamız gerekir, deprem riski taşıyan bölgelerin de böyle zamanlarda her zamankinden daha dikkatli olmaları gerekmektedir. Tüm dünyada en şiddetli depremler Ejderha yılları ve aylarında görülmüştür. Eğer ki sizin doğum tablonuzda böyle bir zıtlık varsa Ejderha saatlerinde trafik konusunda duyarlı davranmanızı öneririm.  (07.00- 09.00 saatleri arası Ejderha saatleridir.)

 

 

 

 

Çin Metafiziğinde kullanılan hayvan sembollerinin birbirleri ile uyumlu ya da zıtlık/çatışma taşıyan enerjileri vardır demiştik. İşte Ejderha’da Köpek’lekarşılaştığında böyle bir çatışma içine girer. Her ikisi de Yang Toprak elementidir. Ve Ejderha ve Köpek bu sisteme göre “Cennet ve Cehennemin Kapıları” olarak tanımlanır. Bunların koruyucu melekleri yoktur. Doğum tablolarında bu iki enerjiyi bir arada bulunduran insanların sezgileri güçlü, altıncı hislerini yüksek derecede kullanan kişiler oldukları gözlemlenmiştir. Bu nedenden dolayıdır ki, spor, sanat, ve iş dünyasında başarılı olmuş pek çok insanın kaderin dört sütünü dediğimiz çalışmalarında bu etkiyi görürüz. Bunun en güzel örneklerinden birkaç isim sayacak olursak, David Copperfield bu özelliği sayesinde başarıya ulaşmıştır. Steve Jobs, birkaç hamle sonrasını iyi tahmin edebilmenin meyvelerini yemiştir. Bruce Lee’de bu anlamda doğum tablosunun desteklediği insanlardan biridir.

Çin metafiziğine göre “Cehennem Kapısı”nda doğmuş olanların (yani doğum tablolarında Ejderhave Köpek olanlar) “koruyucu melek” dediğimiz destekleyici ve pozitif enerjileri yoktur. Bundan dolayı Ejderha saatleri (07.00-09.00) ve Köpek saatlerinde (19.00-21.00) meydana gelen felaketlerde, trafik kazalarında, patlamalarda, depremlerde ve her türlü afetlerde büyük can ve mal kayıpları meydana gelir.

Nisan Ejderha , Ekim Köpek ayıdır.

Örneğin; 11 Eylül 2001 de ABD’de ikiz kulelere iki farklı hedefe intihar saldırısı düzenlemesiyle gerçekleşen bir dizi saldırı. Saldırılar sonucunda 19 hava korsanı dahil 2.996 kişi hayatını kaybederken, 10 milyar $'ın üstünde maddi hasar meydana geldi. Saldırı saati kayıtlara 08:46-10:28 olarak geçti. Ejderha saatiydi.

8 Ekim 2005’de Pakistan’ın İslamabad şehrinin 95 kilometre kuzeydoğusunu vuran 7.6 büyüklüğündeki deprem nedeniyle en az 73 bin 320 kişi öldü. Deprem, Keşmir eyaletinin Hindistan kısmında da etkili oldu ve 1244 kişi de burada hayatını kaybetti. 8 Ekim, Köpek  ayıydı.

2006 yılı bir Köpekyılıydı ve  17 Şubat 2006’da Filipinler’de Aşırı yağışların neden olduğu seller ve toprak kaymaları olaylarında 1000 kişi öldü, 140 kişinin cesedi bulunabildi.

2 Mayıs 2008 – Myanmar’da Tropik Nargis kasırgası, ülkenin Irrawaddy deltası başta olmak üzere 134 binden fazla insanın ölümüne ya da kaybolmasına neden oldu. Fırtına nedeniyle 2.4 milyon kişi yardıma muhtaç duruma düştü.2008 bir Yang Toprak yılıydı ve 2 Mayıs’ta Ejderha-Yang Toprak ayıydı.

 2008’de Asya’da yaşanan Tsunami felaketi Ejderha saatinde olmuştu. Ejderha’nıngüçlü bir toprak elementi ve aynı zamanda “su deposu” olarak tanımlanmasının gizemi burada görülmüştür. Okyanusun altında oluşan deprem suyu ölümcül hale getirmiştir.

Çin Metafiziğinde dört tane hayvan vardır ki kendisiyle karşı karşıya geldiğinde ceza enerjisi oluşturur. Bunlardan birisi de Ejderha’dır. EjderhaEjderhaile karşılaştığında “kendine ceza” dediğimiz durumu yaratır. Bu cezanın adından da anlaşılacağı üzere özellikle Ejderha gününde doğanlar kendi kendilerini zora sokacak durumları, insanları, olayları hayatlarına çekerler.

Kaderin dört sütunu diye adlandırdığımız doğum tablosunda Köpek olanlardaysa ay boyunca güçlü bir toprak çatışması etkisi görülebilir. Toprak elementi bedenimizde mide, hücrelerimiz, rahim ve kaslarımızı temsil eder. Trafik, yollar, arabalar, binalar, madenler, dağlar, çöller yine toprak elementine aittir. Doğum tablonuzda Köpek ve Ejderha varsa, ay boyunca bir Horoz sembolü taşımanızın size çok faydası olacaktır.

Köpek yılları;1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006

Ejderha yılları; 1916, 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2012

(**Doğum Yılınıza Göre Çin Astrolojisinde Karşılık Gelen Hayvanınızı Bulmak İçin Tıklayınız**)

 

Nisan ayında Feng Shui Etkileri:

Bu ay Güneydoğu’da 5 yıldızı var. Artık siz de biliyorsunuz ki 5 gördüğümüz yere metal rüzgar çanı asıyoruz. Kuzeybatı’ya 7 gelmiş, skandal enerjisi taşır bu yıldız, 3 dal bambu koymak iyi bir çözüm olacaktır.

Kuzey’de hastalık enerjisi dediğimiz 2 yıldızı mevcut, çözüm olarak 6’lı metal para asabilirsiniz. 6’lı metal paranın yanı sıra cam bir kap içinde tuzlu su kullanmak, bu alanda metal objeler bulundurmak, siyah renkte örtü, yastık, halı kullanmakta 2 yıldızının hastalık enerjisinin gücünü zayıflatmak için kullandığımız çözümlerdir. Bu yıl boyunca kalp-kan dolaşımı-göz ve bağışıklık sisteminizi desteklemeye özen göstermenizi ve hastalanmadan doktor kontrollerinizi ihmal etmemenizi öneriyorum.

Bu ayın en pozitif enerjileri Batı ve Kuzeydoğu’da. Batı’da 8 var, bolluk bereket anlamına gelir. Kuzeydoğu’da ise 9 yıldızı var. 9 kendi başına olumlu-güzel enerjili bir yıldız.

 05.05 tarihinde yılan ayına gireceğiz. Yılan ayının yazısında buluşmak dileğiyle…

Sevgi ve ışıkla….

 

Asu Sevil PAKDİL 

 

ejderha ile ilgili görsel sonucu