AYIN DEĞERLENDİRMESİ

~·~

KUANTUMCANLAR BİREYSEL GELİŞİM MERKEZİ

 

Ana Sayfa    Hizmetlerimiz    Ürünler    Medyadan    İletişim

Enerji

Kuantum

Feng Shui

Akrofonoloji

Renkler

Taşlar

Reiki

Çin Astrolojisi

HAZİRAN'17 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

MAYIS'17 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

NİSAN'17 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

MART'17 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

ŞUBAT'17 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

OCAK'17 AYI DEĞERLENDİRMESİ

ARALIK'16 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

KASIM'16 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

EKİM'16 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

EYLÜL'16 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

AĞUSTOS'16 AYI DEĞERLENDİRMELERİ

 

2017- KEÇİ AYI- (Yin Toprak)-  Yin Ateş

Çin takvimine göre, 07 Temmuz itibariyleKeçi ayına girdik. Çin Metafiziğinde zamanı tanımlamak için iki element birlikte kullanılır ve bunların birbirleriyle olan ilişkilerine bakılır. Yıl da Horoz Yin Metal ve Yin Ateş var ve ateşle metalin pek uyumlu oldukları, iyi geçinebildikleri söylenemez. Şimdi Keçi ayındayız,  Keçi bir Yin Topraktır ve üstünde gök hanesinde yin ateş var. Yıldan gelen bir yin ateşimiz daha var, derken bu ay özellikle dikkat etmemiz gereken günler ve saatler olacak. Bu zamanlardan aşağıda bahsedeceğim.

12 hayvanla temsil edilen Çin Takvimine göre Keçi, yaz mevsiminin son ayıdır. 7 Ağustos’ta gireceğimiz Maymun ayı sonbahar mevsimine ait bir aydır. Girmiş olduğumuz Temmuz-Keçi ayıyla birlikte yılın Yin enerjilerine geçiş yapmışta  olduk. Yılın ilk yarısı Yang enerjiler barındırırken, 21 Haziran’da en uzun gün ve en kısa geceyi yaşadığımız tarihten itibaren yavaş yavaş Yin enerjiler çoğalıyor hayatımızda. Yang enerjiler, dışa dönüklük, canlılık, hareket, aktivasyon, neşe, keyif gibi enerjileri barındırırken, Yin enerjiler ise daha içe dönmeyi, daralmayı, meditasyon halinde olmayı, kapanmayı, insanın sükûnet arayışını ve sessizlik gibi enerjileri barındırır. Zaten bu saydıklarım Toprak elementinin doğasıdır veKeçi, yazın kavurucu sıcaklarının bir ürünü olarak en güçlü topraktır. Artık biliyorsunuz ki ateş, toprak üretir.

Yin Ateş, Çin metafiziğinde mum alevine benzetilir. Titrek ve dengesiz olarak tanımlanır. Yin ateş insanları da kibar, nazik, hassas, duygusal, arkadaş canlısı gibi görünmelerine rağmen, içlerinde öfke, gerilim, intikam duyguları biriktirebilirler. Görülecek bir hesapları hep bir kenarda “gününü” bekleyebilir. Dolayısıyla duygu ve davranışlarında fevri çıkışlar, ani patlamalar olabilir. Bu ayın diğer bir elementi olan Keçi-Yin toprak ise toprak olmasından dolayı hayatlarımıza denge ve huzur getirmesi beklenir ancak burada çok önemli olan nokta şudur ki, Keçi-Yin toprak içinde gizli bir ateş elementi barındırır. Toprakta saklı olan bu ateş, bize “toprağa gömülü patlayıcılar!” konusunda dikkatli olmamız gerektiğini gösterir. Terör eylemleri, güvenlik güçlerini hedef alan saldırılar, intihar bombacılarının saldırıları konusunda ay boyunca dikkatli olmak gerekir. Bunun yanı sıra kilo fazlası olanlar ve alkol bağımlılığı olanlar bu ay her zamankinden daha çok risk altındalar. Bunlara bağlı olarak kalp krizleri-kan dolaşımı ve beyinle ilgili hastalıklar bu ay ihmale gelmez.

Toprak elementi organlarımızdan midemizi temsil eder. Bu nedenle de toprak elementinde oluşan bir dengesizlik (azlığı ya da çokluğu) mide ve hazımla ilgili hastalıklar, ülser, gastrit, reflü, mide kanseri, obezite, anoreksiya,  bağışıklık sisteminde çökme, halsizlik, takıntılı ruh halleri, sevgi alıp vermede tıkanıklıklar, kurban psikolojisi, kuruntu ve endişeler, uykusuzluk gibi somatik rahatsızlıklara neden olabilir. Kişinin midesinde olan bir hazım problemi, duygusal anlamda da “hazmedemediği” durumların sonuçlarıyla uğraşmasına neden olabilir. Doğum tablonuzda böyle bir dengesizlik olup olmadığını ancak “Kaderin Dört Sütunu” çalışması alarak anlayabilirsiniz. Bedensel sağlığımız ve ruh sağlığımız için son derece önemlidir.

Ateş elementi duygu dünyamızda; neşe, mutluluk, keyif, yaşam enerjisi, aktif olmak gibi enerjilerle kendini gösterirken, ateş gününde doğan insanlar adı üzerinde sıcakkanlı  J ,dürüst ve kibar insanlardır. Güçlü ateş elementine sahip olan insanlarda neşe, mutluluk duyguları onları gülen ve güldüren insanlar yaparken, ünlü komedyenlerin doğum tablolarında güçlü ateş elementinin etkilerini gözlemleriz. Ünlü komedyen Cem Yılmaz’da bu konuda güzel bir örnektir. 23 Nisan 1973 doğumlu Cem Yılmaz’ın doğum tablosunu incelediğimizde ay hanesindeYang Ateş  elementini görebiliriz.

Yin Ateş ise, yangınlar, patlamalar, suikastlar, terör olayları, silahlı çatışmaları, tuzağa düşürme enerjisi barındırır.  Yin ateş, yin metalle bir araya geldiğinde silahlı suikastleri ve “arkadan vurma” diye tabir ettiğimiz enerjileri tetikler. Dünyayı sarsan büyük felaketlere baktığımızda, bu felaketlerin  Yin ateş zamanlarına(yıl-ay-gün-saat olarak) denk geldiğini görürüz. ABD’de Dünya Ticaret Merkezine yapılan 11 Eylül saldırısıYin ateş gününde ve  Horoz-Yin metal ayında gerçekleşti(11 Eylül 2001). İlk atom bombası    Horoz-Yin metal yılı veyin ateş gününde atıldı (6 Ağustos 1945), gezi parkı olaylarında ise hem yılda hem de ay dayin ateş vardı (2013), Osama Bin Laden biryin ateş gününde öldürüldü. (02.05.2011)

 Yin ateşin etkilerini bu kadar anlatmışken, yazımın başında bu ay özellikle dikkat edeceğimiz zamanlar olacak demiştim, o zamanlardan bahsetmenin tam yeridir şimdi.

2017 yılı Horoz Yin Metal ve Yin Ateş

Temmuz- Keçi ayı (Yin toprak) Yin Ateş

19 Temmuz- Keçi ayı (Yin toprak) Yin Ateş

29 Temmuz-Yılan(Yin ateş) Yin Ateş

Yukarıda belirtmiş olduğum 19 ve 29 Temmuz günlerinde özellikle her zamankinden daha dikkatli olmakta fayda var. Yıl ve ayın enerjisindeki  Yin ateşin yanına bir de günün enerjileriyleYin ateş geliyor. Bu günlerde olabilecek terör eylemlerinden tutun da (yollara döşenecek patlayıcılar), siyasi liderlere saldırılar, suikast girişimleri, kalp, kan dolaşımı, beyin hastalıkları konusunda hassasiyetleri olanların çok dikkatli olmalarını öneriyorum. Ayrıca  Keçi-Yin toprak elementi yolları, dağları temsil ettiğinden, trafik kurallarına uymak, alkollü araç kullanmamak, uykusuz yola çıkmamak gibi basit fakat hayat kurtaran önlemleri de ciddiye almakta fayda görüyorum. Dağcılık sporuyla meşgul olanların da doğum tablolarından aldıkları etkileri bilmeden dağlara tırmanmamaları konusunda uyarıyorum. Bu ay trafik kazaları ve dağcılıkla ilgili kaza haberleri her zamankinden daha çok gündem oluşturabilir.

Bu ayın hayvanı olanKeçi, Çin metafiziğine göre Öküz’le zıtlık içinde. Doğum tablonuzda böyle bir zıtlık varsa, bu zıtlığı bertaraf edebilmek için Temmuz ayı boyunca üzerinizde bir At objesi taşıyabilirsiniz. Her türlü risk oluşturan durumlardan uzak durmalı ve temkinli olmalısınız.

Doğum tablolarında Yin su etkisi olanlar da yıl boyunca ve bu ay içinde de Yin ateşle zıtlık içinde olacaklar. Su ve ateşin zıtlığı yukarı saydığım hastalıkların yanısıra kulak, göz, beyin ve ruh sağlığı konusunda sıkıntılar yaratabilir. Bu zıtlığın etkisi altında olanların özellikle bu ay daha da dikkatli olmaları gerekir.

Öküz,  Köpek ve Keçi bir araya geldiğinde “Toprak Cezası” dediğimiz durumu yaratırlar. Bu ceza sağlık sorunları ve trafik kazaları konusunda bizi uyarır. Doğum tablonuzda böyle bir etki varsa, “Kaderin Dört Sütunu” dediğimiz çalışmayı alabilirsiniz. Bu çalışma sizin farkındalığınızı artırmanızda yardımcı olacaktır.

Doğum yılınıza aşağıdan bakabilirsiniz.

Öküz yılları ; 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009

Köpek yılları ; 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006

  Keçi yılları ; 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015

Yang Ağaç , Yang Metal ve Yang Toprak senesinde ya da gününde doğanların  Keçi, koruyucu melekleridir.  Doğum yılları 0, 4, 8 ile biten insanları bu ay bu enerji çok destekleyecek. Her işlerinin rast gittiğini, sorunlarının daha kolay hallolduğunu, “tesadüfen!” kendilerine yardımcı olacak insanların tam da o an’da orada olduklarını görüp şaşırabilirler. 

Doğum yılında veya gününde  Domuz, Tavşan, Keçi olanlar için Keçi sanat yıldızı demektir. Bu insanlar yaratıcı, sanatsal yetenekleri barındıran, ince ruhlu insanlardır. Doğum tablonuzdan dolayı böyle bir etki altındaysanız, sanatsal faaliyetlerde bulunabilir, hoş vakit geçirebilirsiniz. Sanatla ilgili almak istediğiniz bir eğitim varsa bu ay bunun için son derece uygun ve destekleyicidir.

 

TEMMUZ-KEÇİ AYI FENG SHUI ETKİLERİ

Bu ay Doğu ve Kuzey yönleri en şanslı ve bereketli alanlar. Eğer bu yönler evlerinizin veya iş yerlerinizin giriş kapısı, salon, oturma odası gibi ortak kullanıma açık yerlere denk geliyorsa hareketli objelerle bu alanı aktive edebilirsiniz.

Batı’da yılın enerjisi 3, üzerine bir de 5 gelmiş ki pek hoşumuza giden bir durum değil bu. Bu alana metal rüzgar çanı asmanın yanısıra kırmızı objelerimizi ay boyunca kullanmazsak iyi olur.

Kırmızıyı azaltmamız gereken bir başka yön ise, Güneydoğu. Bu alanda yılın enerjisi 9, bu ay üzerine 2 gelmiş. 2 yıldızı hastalık enerjisi taşır. Bu alana 6 metal para asıyoruz ve kırmızıları rafa kaldırıyoruz.

Güney’de yılın enerjisi 5 metal rüzgar çanımızın yanına 3 bambu dalı koyuyoruz bu ay boyunca. Güneybatı’da ise yılın enerjisi 7, 7 için çözüm önerimiz 3 bambu dalının yanı sıra 9 için de bolca yeşil bitkiler koyabiliriz. Bu alanlarda elektrikle ilgili çıkabilecek sorunlara karşı önleminizi alın, bozuk, arızalı elektrik sistemlerinizi ve aletlerinizin tamirini yaptırın, ateş elementi bu alanda çok güçlü, ihmale gelmez.

Bu ayın enerji haritası aşağıda sunulmuştur. Çözüm önerileriyle ilgili fikir sahibi olabilirsiniz.

Sağlık, sıhhat, huzur ve afiyet içinde bereketli bir Temmuz geçirmenizi diliyorum.

Sevgi ve ışıkla...

Asu Sevil PAKDİL