Konur Sok. No: 67/7 Kızılay-Çankaya – ANKARA

info@kuantumcanlar.com

ENERJİ

18.01.2020 tarihinde yayınlandı Son güncelleme tarihi: 28.01.2020

ENERJİ

“Hiçbir şey yoktan var olmaz, vardan yok olmaz”
Bu ifade, çoğumuz için oldukça tanıdık bir ifadedir. Einstein’ın ortaya koyduğu bu gerçek, geliştirdiği teorilerin temel dayanağı olmasının yanı sıra, yaşamın, ta kendisidir.
Buradan hareket edersek, “madde” dediğimiz her “şeyin”, göreceli geçmişte yada gelecekte, “şu an” olduğu “şey” olmayabileceği bilgisi ile karşılaşırız. Şu an, madde olan “şeyler” dönüşebilir özelliktedirler. En çok bilinen formüllerden biri olan , E=mc² formülünden bildiğimiz teorideki gibi, bir madde ışık hızına ulaşabilirse, tamamen enerjiye dönüşecektir.

O halde, basitçe, her “şeyin” bir potansiyel “enerjiye” sahip olduğunu ve uygun koşullarda bu enerjinin aktif hale geçerek, dönüşümlere neden olabileceğini söyleyebiliriz.

Her şeyin !!
Varlığının farkında olduğumuz (belki de olmadığımız) her şey, potansiyel bir enerjiye sahiptir. Koltuk, masa, bitkiler, taş, toprak, su, demir ve  evet, insan. Günümüz teknolojisinin yardımıyla, kirlian fotoğrafçılığı sayesinde artık, her şeyin sahip olduğu enerji alanı görüntülenebilmektedir.
Kainatta yer alan her şey bir enerji alanına sahip ise, bu enerji alanlarının da, en basit haliyle, birbiriyle etkileşmesinden daha doğal bir sonuç yoktur.
Ve, bu bilgiye sahip olmak, yaşamda bambaşka farkındalıklara açılacak olan kapının zilini görmek gibidir.
Geriye kalan, sadece, o zili çalmaktır !...