Konur Sok. No: 67/7 Kızılay-Çankaya – ANKARA

info@kuantumcanlar.com

REİKİ

20.01.2020 tarihinde yayınlandı Son güncelleme tarihi: 21.01.2020

REİKİ NEDİR ?

Kelime anlamı olarak; Rei "her yerde var olan", ki "ruhsal yaşam enerjisi" anlamına gelir. Diğer bir ifadeyle, Reiki'ye, "Evrensel Yaşam Enerjisi" de diyebiliriz.
Japonya’da ortaya çıkan bu teknik bir şifa çalışmaları tekniğidir.
Reiki, bedende meydana gelen enerji dengesizliklerini ve negatif enerji blokajlarını çözebilmek için yetersiz veya eksik kalan kendi enerji bedenimizi dengeleyip, tamamlayarak ve temelde bilinç değişikliği gerçekleştirerek ruhsal, dolayısıyla da fiziksel iyileşme sürecini başlatmamız yolunu açar.
Reiki fiziksel, zihinsel, duygusal sorunların tümünde kullanılabilir.
Reiki bir din değildir ve hiçbir inanca bağlı tutulmaz.
Birçok hastalıkta tıbbi tedaviyi tamamlar, zihinsel ve bedensel gerginliklerden kurtulmayı sağlar. Sağlık ve kişisel gelişim alanında pozitif etkiler yapar.

 

REİKİ'Yİ YAŞAMINA ALMAK

Reiki, kişisel gelişim teknikleri arasında en kolay uygulanabilen ve öğrenilmesi de nispeten kolay bir tekniktir. Reiki, titreşiminizi arttırmak amacı ile zaman içerisinde bizi, hazır olduğumuz derecede, bünyemizde bulunan düşük titreşimli enerjilerin kaynağı olan korku, güvensizlik gibi hislerimizle ve düşüncelerimiz ile yüzleştirecek ve gelişim sürecimizde bu etkenleri çözümlemek zorunda bırakacaktır. Bu nedenle kendinize ‘’Kişisel gelisimimde ne kadar ileri gitmek istiyorum? Bunun için cesaretim varmı?’’ sorusunu da sormayı unutmayın.

Aslında bu soru tüm ruhsal ve zihinsel çalışmalarımız için geçerli ve önemlidir. Cesaretiniz var mı?

Reiki eğitmeninizi seçmek önemlidir. Reiki eğitimi aldıktan sonra da destek alacabileceğiniz bir master seçiniz. Reiki uyguladıkça öğrenebileceğiniz bir tekniktir. Gelişim sürecinizde reiki hakkında bir çok sorunuz ortaya çıkacaktır.
Hem bu sorularınıza doğru ve doyurucu yanıtları bulabilmek hem de tam bir ruhsal çalışma ortamı sağlamış olmanın sonucunda, bireysel gelişim yolunda ilerlemeye niyet etmiş olmanızın sonuçlarını hızla alabilmek için kuantum düşünce teknikleri ve feng shui ile desteklenmiş bir program yürütmeniz tevsiye edilir.
Bu anlamda reikiyi ve bireysel gelişim yolunu yaşam misyonu seçmiş bir eğitmen araştırın. Eğitim öncesi yüz yüze görüşme talep edin. En önemlisi kalbinize sorun.

Reiki eğitiminize kesinlikle Usui Reiki 1. Aşama ile başlayın. Masterınızın yönlendirmesiyle zamanı geldiğinde Usui Reiki 2. Aşama ve daha üst aşamalarına devam edin. Bu konuda eğitmeninizi dinleyin ve acele etmeyin.

 

REİKİ'NİN FAYDALARI

Vücudunuzu toksinlerden arındırır ve zehirli maddelerin atımını sağlar.
Kronik hastalıklarınızın tedavisinde, tamamlayıcı tıp yöntemi olarak güçlü bir etki yaparak, zamanla tedavinin gerçekleşmesine yardımcı olur.
Bağışıklık sisteminizi güçlendirerek sizi hastalıklara karşı korur.
Stresli zamanlarınızda sizi rahatlatır ve sakinleştirir. Sürekli çalışmalar ile stresli olmanızı engeller.
Korku duygusunu yenmenize yardım eder.
Ağrı ve acılarınızı azaltır.
Düşüncelerinizi doğru noktaya yönlendirmenize yardım eder. Odaklanma güçlüğü çekenlere yardımcı olur.
Var olan hastalıklarınızın ilerlemesini durdurur.
Duygusal sorunlarınızı çözmenize yardım eder.
Sezgisel yeteneklerinizi ve farkındalığınızı arttırır.
Vücudunuzdaki yaraların daha kolay geçmesini sağlar
Kötü alışkanlıklarınızdan ve size zarar veren tutumlarınızdan vazgeçmenize yardım eder.
İnsanlarla ilişkilerinizde daha sakin ve daha yapıcı olmanıza yardım eder.
Sanatsal üretkenliğinizi arttırır ve ilham almanızı kolaylaştırır.
Bilinçaltınızdan kaynaklanan sorunları tedavi eder.
Kendiniz için daha doğru ve iyi olanı bulmanıza yardım eder.
Enerji vererek sizi dinçleştirir ve yaşlanma etkilerini azaltır.
Cinsel sorunlarınızın çözülmesinde yardımcı olur.
Psikolojik rahatsızlıklarda,fobilerde ve depresyonda olumlu sonuçlar verir.
Sevgi ve ilgi duygularınızı artırır ve duygusal ilişkilerinize olumlu katkısı olur.
Uykusuzluk, bitkinlik ve isteksizlik gibi sorunlarınızın çözülmesine yardım eder.

 

 

 

 

REİKİ TARİHÇE

Tibet kaynaklı olduğu sanılan Reiki 1800'lü yıllarda bir rahip olan  Dr. Mikao Usui tarafından ortaya çıkarılmış ve bir şifa tekniği halinde sunulmuştur.

Usui'nin ölümünden sonra dikilen anıtta yazılanlara göre, Reiki'nin temelini oluşturduğu ileri sürülen enerji, Mikao Usui'ye Kurama Dağı'nda 21 günlüğüne inzivaya çekildiğinde gelmiştir. Usui, 1922'de bu enerjiyle işleyen şifa tekniklerini uygulamak üzere Tokyo'da bir klinik açmıştır.

Mikao Usui sahip olduğu şifa yeteneğinin korunması kaybolmaması için bu yeteneği Dr.Chujiro Hayashi’e öğretti. Dr.Chujiro Hayashi ise eşine Reiki öğretmişti ancak eşinden başka bir kadına da reiki öğretmeyi düşünüyordu. Bu sırada tedavi olmak için Reiki kliniğine gelen Bayan Hawayo Takata’ya reikiyi öğretti. Reiki’yi Batıya tanıtan Bayan Takata’dır. Bayan Takata 1980’deki ölümüne kadar yirmi iki Reiki üstadı yetiştirdi. Ölümünden önce, yerini torunu Phyllis Furumoto’ya bıraktı.

Reiki günümüzde Batı kültürü tarafından benimsenmiş ve dünyada yaklaşık 2.000.000 insan tarafından kullanılan bir şifa yöntemidir. Batıda bir çok Reiki kliniği bulunmaktadır ve reiki alternatif tıpbın önemli bir kolu olmuştur. Faydasının çok açık olması ve şifa etkisinin gözle görülebilir olması reiki uygulayıcılarının sayısının her gün artmasında çok önemli etkenlerdir.